• 5 .Racing Club de Lens (52 pkt.)
  • 6 .Stade Rennes FC (51 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (49 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (47 pkt.)

RC Strasbourg Alsace - AS Monaco 1-0 (0-0). Liga francuska - 28. kolejka Ligue 1

W starciu 28. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 3 marca, zespół RC Strasbourg wygrał z AS Monaco 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Stade de la Meinau.

F. Guilbert 90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna RC Strasbourg plącze się na dole tabeli zajmując 15. pozycję, za to jedenastka AS Monaco zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 31 razy. Zespół AS Monaco wygrał aż 18 razy, zremisował sześć, a przegrał tylko siedem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom RC Strasbourg: Dimitriemu Liénardowi w 19. i Ludovicowi Ajorque'owi w 27. minucie.

W 53. minucie kartką został ukarany Adrien Thomasson, piłkarz gospodarzy. Kibice AS Monaco nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fàbregasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Kevin Volland.

W 60. minucie za Youssoufa Fofanę wszedł Stevan Jovetić. Niedługo później trener RC Strasbourg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Jean-Ricner Bellegarde, a murawę opuścił Alexander Djiku. W 85. minucie w jedenastce AS Monaco doszło do zmiany. Fodé Ballo wszedł za Caia Henriquego.

Jedyną bramkę meczu dla RC Strasbourg zdobył Frédéric Guilbert w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania. Minutę później w zespole RC Strasbourg doszło do zmiany. Mahamé Siby wszedł za Habibou Diallo.

Guillermo Alfonso Maripán Loaysa
78′ Alexander Djiku
Ruben Aguilar61′
 90′ Frédéric Guilbert
Aurélien Tchouaméni
Anthony Caci
Kevin Volland60′
19′ Dimitri Liénard
Aleksandr Gołowin73′
53′ Adrien Thomasson
Youssouf Fofana60′
27′ Ludovic Ajorque
Caio Henrique Oliveira Silva85′
90′ Habibou Mouhamadou Diallo
Wissam Ben Yedder
Bingourou Kamara
Vito Mannone
Ismael Aaneba
Fodé Ballo Touré85′
78′ Jean-Ricner Bellegarde
Sofiane Diop61′
90′ Mahamé Siby
Cesc Fabregas60′
Idriss Saadi
Eliot Matazo
Majeed Waris
Stevan Jovetić60′

Przewaga drużyny AS Monaco w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom RC Strasbourg przyznał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka AS Monaco w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.