• 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

RC Lens - PSG 1-1 (0-0). Liga francuska - 17. kolejka Ligue 1

4 grudnia na Stade Bollaert-Delelis odbył się mecz 17. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami RC Lens i PSG. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 36 685 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemysława Frankowskiego występującego w RC Lens.

17. kolejka Francja - Ligue 1
2021-12-04 21:00 | Stadion: Stade Bollaert-Delelis | Widzów: 36685 | Arbiter: François Letexier
Racing Club de Lens
Paris Saint-Germain FC
1
1
S. Fofana 62'
G. Wijnaldum 90'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż spotkały się piąty i pierwszy zespół Ligue' 1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 starć jedenastka PSG (”Les Parisiens”) wygrała 14 razy i zanotowała 13 porażek oraz dziewięć remisów.

Już w pierwszych minutach zespół ”Les Parisiens” próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartką został ukarany Facundo Medina, piłkarz gospodarzy. Trener RC Lens postanowił zagrać agresywniej. W 54. minucie zmienił pomocnika Gaela Kakutę i na pole gry wprowadził napastnika Floriana Sotocę, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Tymczasem to zawodnicy RC Lens otworzyli wynik. W 62. minucie bramkę zdobył Seko Fofana. W zdobyciu bramki pomógł Cheick Doucouré.

W 63. minucie kartkę dostał Marco Verratti z jedenastki gości. W 70. minucie za Danila Pereirę wszedł Idrissa Gueye. W tej samej minucie trener ”Les Parisiens” postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Leandra Paredesa. Na boisko wszedł Georginio Wijnaldum, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 70. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy RC Lens: Arnaud Kalimuendo-Muinga, David Costa, na ich miejsce weszli: Massadio Haïdara, Yannick Cahuzac. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maura Icardiego, Juana Bernata zajęli: Kylian Mbappé, Nuno Mendes. W 90. minucie arbiter ukarał kartką Achrafa Hakimiego, piłkarza PSG.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Georginio Wijnaldum. Asystę przy bramce zanotował Kylian Mbappé.

Minutę później kartkę obejrzał Jonathan Gradit z RC Lens. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Keylor Navas
90′ Jonathan Gradit
Achraf Hakimi Mouh90′
47′ Facundo Axel Medina
Leandro Daniel Paredes70′
54′ Gael Kakuta
Marco Verratti63′
80′ David Pereira da Costa
Luis Helio Pereira Danilo70′
 62′ Seko Fofana
Lionel Messi
Przemysław Frankowski
Mauro Emanuel Icardi Rivero70′
80′ Arnaud Kalimuendo-Muinga
Angel Di Maria
Wuilker Fariñez Aray
Gianluigi Donnarumma
80′ Massadio Haïdara
Colin Dagba
Christopher Maurice Wooh
Abdou-Lakhad Diallo
Charles Boli
Nuno Alexandre Tavares Mendes79′
80′ Yannick Cahuzac
Georginio Wijnaldum70′  90′
54′ Florian Sotoca
Kylian Mbappé70′

Przewaga drużyny PSG w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna ”Les Parisiens” w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.