• 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (22 pkt.)
  • 7 .RC Strasbourg Alsace (19 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (19 pkt.)

RC Lens - OSC Lille. Lider nie zawiódł! Niesamowite trafienie gwiazdora

Piłkarze Lille nie dali szans niżej notowanemu rywalowi i pokonali Lens 3-0. Efektownym trafieniem tuż przed przerwą popisał się Burak Yilmaz.

Walka o mistrzostwo Francji w tegorocznej kampanii jest bardzo zacięta. Liderujące Lille ciągle czuje na plecach oddech PSG i ekipa z Flandrii musi punktować, aby nie oddać prowadzenia.

Starcie rozpoczęło się bardzo dobrze dla ekipy gości. Już w 2. minucie meczu Jonathan Bamba został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na "jedenastkę". Do piłki podszedł Burak Yilmaz i pewnym uderzeniem wpakował futbolówkę do siatki.

Gospodarze nie dali się jednak całkowicie zepchnąć do defensywy i dwukrotnie Mike Maignan musiał interweniował po uderzeniach Igniatiusa Ganago.

Lens nie utrzymało przewagi, a co więcej w przeciągu sześciu minut dwie żółte kartki obejrzał Clement Michelin. Gracze Lille złapali wiatr w żagle, a kolejne trafienie dołożył Yilmaz.

RC Lens - OSC Lille. Niesamowite trafienie Buraka Yilmaza!

Atakujący popędził środkową częścią boiska i oddał mocny strzał zza pola karnego, po którym piłka zatrzepotała się w górnym rogu bramki strzeżonej przez Jean-Louisa Leca.

Trzecie trafienie dla Lille dołożył Jonathan David, który wykorzystał niepewną interwencję golkipera i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

W kolejnych kolejkach Lille czekają starcia z Saint-Etienne oraz Angers.

Mike Maignan
67′ Jonathan Clauss
Mehmet Zeki Çelik75′
Jonathan Gradit
José Fonte65′
66′ Steven Fortès
Sven Botman
29′ 35′ Clément Jerome Michelin
Reinildo Isnard Mandava
Loïc Badé
Miguel Ângelo da Silva Rocha85′
Yannick Cahuzac
Luiz de Araujo Guimarães Neto39′ 67′
85′ Seko Fofana
Jonathan Bamba
85′ Cheick Oumar Doucouré
Boubakary Soumaré
72′ Gael Kakuta
Jonathan Christian David  60′ 67′
72′ Ignatius Kpene Ganago
Burak Yilmaz  4′ (k.), 40′ 75′
Wuilker Fariñez Aray
Lucas Chevalier
67′ Ismaël Boura
Orestis Karnezis
Facundo Axel Medina
Domagoj Bradarić85′
85′ Tony Mauricio
Tiago Emanuel Embaló Djaló
85′ David Pereira da Costa
Jérémy Pied75′
Simon Bokoté Banza
Nanitamo Jonathan Ikoné67′
Corentin Jean
Renato Sanches
72′ Arnaud Kalimuendo-Muinga