RC Lens - Olympique Marsylia 2-2 w meczu 23. kolejki Ligue 1. Gol Arkadiusza Milika

Arkadiusz Milik po raz pierwszy zagrał w wyjściowym składzie i zdobył debiutancką bramkę dla Olympique Marsylia. Jego drużyna wypuściła jednak z rąk prowadzenie 2-0 i tylko zremisowała 2-2 z RC Lens.

Ligue 1: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Po pierwszej części gry wydawało się, że Marsylia ma wszystko pod kontrolą. Choć Olympique nie grał wybitnie, to strzelił dwa gole i był na jak najlepszej drodze, by zgarnąć trzy punkty.

Najpierw do bramki Lens trafił Florian Thauvin. Skrzydłowy zaskoczył rywala, przechwytując piłkę w polu karnym i oddając mocny płaski strzał w kierunku dalszego słupka.

Natomiast Milik podwyższył na 2-0 w ostatniej akcji pierwszej części gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka została zgrana głową, a Alvaro oddał mocne, lecz niecelne uderzenie. Milik tylko na to czekał, wyskakując zza obrońców i wślizgiem pakując piłkę do bramki.

Polski napastnik był bardzo aktywny i wyraźnie chciał się pokazać z dobrej strony. W jednej z akcji próbował nawet strzału z połowy boiska, chcąc zaskoczyć bramkarza. Z kolei w drugiej połowie z asysty "okradł" go Thauvin, pudłując w wybornej sytuacji.

Sytuacja zmieniła się razem z rozpoczęciem drugiej połowy. Już po 25 sekundach Lens zdobyło kontaktową bramkę, gdy po centrze z lewej strony na listę strzelców wpisał się Florian Sotoca.

Po godzinie gry boisko opuścił Milik, gdyż najwyraźniej po długiej pauzie nie był w stanie zagrać w większym wymiarze czasu. Tuż po jego zejściu gospodarze wyrównali - a ich bohaterem został Facundo Medina.

Po zremisowanym spotkaniu OM zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w tabeli, choć ma jeszcze w zanadrzu dwa zaległe spotkania. Najbliższym rywalem drużyny Milika 7 lutego będzie Paris Saint-Germain.

Steve Mandanda
46′ Clément Jerome Michelin
Pol Mikel Lirola Kosok60′ 81′
 61′ 63′ Facundo Axel Medina
Lucas Perrin
82′ Steven Fortès
Duje Caleta-Car
Jonathan Clauss
Hiroki Sakai
48′ Cheick Oumar Doucouré
Boubacar Bernard Kamara81′
43′ Seko Fofana
Florian Tristan Mariano Thauvin  37′ 89′
Massadio Haïdara
Álvaro González Soberón90′
82′ Gael Kakuta
Dimitri Payet
82′ Simon Bokoté Banza
Arkadiusz Milik  45′ 60′
 46′ Florian Sotoca
Valère Germain
Wuilker Fariñez Aray
Simon Brady Ngapandouetnbu
82′ Loïc Badé
Cheick Oumar Souaré81′
82′ Tony Mauricio
Oussama Targhalline
David Pereira da Costa
Darío Ismael Benedetto60′
82′ 90′ Corentin Jean
Luis Henrique Tomaz de Lima89′
46′ Arnaud Kalimuendo-Muinga