Racing Club de Lens - Stade Brestois 29 3-2 (1-0). Liga - 1. kolejka

7 sierpnia na Stade Bollaert-Delelis odbyło się starcie 1. kolejki Ligue 1 pomiędzy drużynami Lensu i Brestu. Mecz zakończył się zwycięstwem Lensu 3-2. Przy jednej z bramek asystę zaliczył Przemysław Frankowski.

7 sierpnia  na Stade Bollaert-Delelis odbyło się starcie  1. kolejki  Ligue 1 pomiędzy drużynami Lensu  i Brestu. Mecz zakończył się zwycięstwem Lensu 3-2. Przy jednej z bramek asystę zaliczył Przemysław Frankowski.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań jedenastka Lensu wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Lensu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Florian Sotoca.

W 31. minucie kartkę dostał Pierre Lees-Melou z zespołu Brestu. W 33. minucie Florian Sotoca z drużyny Lensu uratował swoją jedenastkę przed stratą bramki broniąc karnego. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Davida Costę, zawodnika Lensu.

W 40. minucie za Noaha Fadigę wszedł Jean-Kevin Duverne. W 43. minucie sędzia pokazał kartkę Youcefowi Belailemu, piłkarzowi Brestu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lensu.

W 62. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Florian Sotoca z Lensu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Przemysław Frankowski.

W tej samej minucie kartkę obejrzał Lilian Brassier z Brestu.

Florian Sotoca wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lensu, strzelając kolejnego gola w 65. minucie pojedynku.

Zawodnicy Brestu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy pierwszego gola dla zespołu Brestu strzelił Haris Belkebla. Przy strzeleniu gola pomagał Franck Honorat.

Między 67. a 77. minutą, boisko opuścili zawodnicy Lensu: David Costa, Przemysław Frankowski, Lois Openda, Florian Sotoca, na ich miejsce weszli: Wesley Said, Jimmy Cabot, Ignatius Ganago, Patrick Berg. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Youcefa Belailego, Irvina Cardony, Christophe'a Herelle'a zajęli: Hugo Magnetti, Romain Del Castillo, Achraf Dari. W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Brendana Chardonneta z Brestu, a w 78. minucie Kevina Dansa z drużyny przeciwnej. W 82. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Romain Del Castillo.

W 83. minucie w jedenastce Lensu doszło do zmiany. Massadio Haidara wszedł za Deivera Machada. Trener Brestu postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Pierre'a Lees-Melou i na pole gry wprowadził napastnika Jeremy'ego Le Douarona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Jedenastce Brestu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Lensu.

Zespół Lensu był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Lensu, natomiast zawodnikom Brestu pokazał cztery.