• 5 .Stade Rennes FC (18 pkt.)
  • 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (17 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (17 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (17 pkt.)

Racing Club de Lens - Olympique Lyon 1-1 (0-0). Liga francuska - 31. kolejka Ligue 1

W pojedynku 31. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 3 kwietnia, drużyna RC Lens zremisowała z Olympique Lyon 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na Stade Bollaert-Delelis.

Lucas Paquetá 81'

Był to mecz zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się piąta i trzecia drużyna Ligue' 1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków zespół Olympique Lyon (”Les Gones”) wygrał 19 razy i zanotował siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stevena Fortèsa z RC Lens, a w siódmej minucie Brunona Guimarãesa z drużyny przeciwnej.

W 48. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Memphisowi Depayowi z zespołu gości. Niedługo później trener Olympique Lyon postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Maxence Caqueret, a murawę opuścił Bruno Guimarães.

W tej samej minucie Léo Dubois został zastąpiony przez Mattię De Sciglio.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RC Lens w 65. minucie spotkania, gdy Jonathan Clauss strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Gael Kakuta.

Na murawie, jak to często zdarzało się RC Lens w tym sezonie, pojawił się Ismaël Boura, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 66. minucie Stevena Fortèsa. W 70. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Floriana Sotocę z RC Lens, a w 78. minucie Mattię De Sciglio z drużyny przeciwnej. Między 70. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Olympique Lyon: Thiago Mendes, Philana Kadewere, Gnaly Cornet, na ich miejsce weszli: Islam Slimani, Mathis Cherki, Melvin Bard. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Floriana Sotoki, Jonathana Claussa zajęli: Simon Banza, Clément Michelin.

Drużyna gości nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 81. minucie bramkę wyrównującą zdobył Lucas Paquetá.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia żółtą kartkę dostał Clément Michelin, piłkarz RC Lens. W 90. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Islam Slimani osłabiając tym samym zespół gości. W doliczonej szóstej minucie spotkania w drużynie RC Lens doszło do zmiany. Tony Mauricio wszedł za Cheicka Doucourégo.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Léo Dubois59′
6′ 66′ Steven Fortès
Antonio Guedes Marcelo
Loïc Badé
Jason Denayer
 65′ 76′ Jonathan Clauss
Thiago Henrique Mendes Ribeiro70′
90′ Cheick Oumar Doucouré
Philana Tinotenda Kadewere76′
70′ 76′ Florian Sotoca
Memphis Depay48′
Gael Kakuta
Karl Brillant Toko Ekambi
Wuilker Fariñez Aray
Julian Pollersbeck
66′ Ismaël Boura
Melvin Michel Maxence Bard76′
76′ 87′ Clément Jerome Michelin
Mattia De Sciglio59′ 78′
90′ Tony Mauricio
Sinaly Diomandé
David Pereira da Costa
Abdoulaye Niakhate Ndiaye
76′ Simon Bokoté Banza