• 6 .FC Metz (38 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (38 pkt.)
  • 8 .Stade Rennes FC (38 pkt.)

Racing Club de Lens - OGC Nice 0-1 (0-0). Liga francuska - 21. kolejka Ligue 1

23 stycznia na Stade Bollaert-Delelis odbył się pojedynek 21. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami RC Lens i OGC Nice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem OGC Nice 1-0.

Y. Atal 49'

Jedenastka OGC Nice (”Orły”) przed meczem zajmowała 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Drużyna RC Lens wygrała aż osiem razy, zremisowała 12, a przegrała tylko cztery.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu dla OGC Nice zdobył Youcef Atal w 49. minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Kasper Dolberg.

W 51. minucie Youcef Atal został zastąpiony przez Jordana Lotombę. A kibice RC Lens nie mogli już doczekać się wprowadzenia Arnauda Muingę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Gael Kakuta. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom RC Lens: Yannickowi Cahuzacowi w 61. i Stevenowi Fortèsowi w 68. minucie.

Po chwili trener ”Orłych” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Kaspra Dolberga. Na boisko wszedł Myziane Maolida, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 85. minucie w jedenastce OGC Nice doszło do zmiany. Dan Ndoye wszedł za Amine Gouiriego. W doliczonym czasie gry arbiter przyznał kartkę Hichemowi Boudaouiemu z drużyny gości.

Walter Daniel Benítez
61′ Jonathan Gradit
Flavius Daniliuc
Facundo Axel Medina
Robson Alves de Barros
68′ Steven Fortès
William Saliba
61′ Yannick Cahuzac
Youcef Atal  49′ 51′
74′ Clément Jerome Michelin
Jeff Reine-Adélaïde
Ismaël Boura
Pierre Lees Melou
59′ Cheick Oumar Doucouré
Hassane Kamara
59′ Gael Kakuta
Hichem Boudaoui90′
Ignatius Kpene Ganago
Kasper Dolberg76′
59′ Florian Sotoca
Amine Gouiri85′
Wuilker Fariñez Aray
Teddy Boulhendi
61′ Jonathan Clauss
Jordan Lotomba51′
Massadio Haïdara
Stanley N'Soki
Issiaga Sylla
Andy Pelmard
59′ Seko Fofana
Khéphren Thuram-Ulien
74′ Tony Mauricio
Alexis Trouillet
David Pereira da Costa
Alexis Claude Maurice
59′ Simon Bokoté Banza
Myziane Maolida76′
59′ Arnaud Kalimuendo Muinga
Dan Ndoye85′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom RC Lens, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Jedenastka RC Lens w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.