• 2. Hiszpania (1 pkt.)
  • 3. Szwecja (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

Racing Club de Lens - Lille OSC 0-3 (0-2). Liga francuska - 36. kolejka Ligue 1

7 maja na Stade Bollaert-Delelis odbyło się spotkanie 36. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami RC Lens i Lille OSC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Lille OSC 3-0.

J. David 60'

Było to starcie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się piąty i pierwszy zespół Ligue' 1.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków drużyna Lille OSC (”Mastify”) wygrała 13 razy i zanotowała sześć porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Mastifów” w czwartej minucie spotkania, gdy Burak Yilmaz zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 14 strzelonych goli.

W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Clémenta Michelina, zawodnika gospodarzy. Clément Michelin z RC Lens w 35. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 29. minucie. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Luiz Araujo z drużyny gości.

W 40. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Burak Yilmaz z Lille OSC. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Boubakary Soumaré.

Niedługo później Jonathan David wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Mastifów”, strzelając kolejnego gola w 60. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką José Fontego z Lille OSC, a w 66. minucie Stevena Fortèsa z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Lille OSC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Timothy Weah, a murawę opuścił Jonathan David. W tej samej minucie za Luiza Arauja wszedł Nanitamo Ikoné.

W tej samej minucie na murawie pojawił się Ismaël Boura z RC Lens, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Jonathana Claussa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Między 72. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze RC Lens: Gael Kakuta, Ignatius Kpene, Seko Fofana, Cheick Doucouré, na ich miejsce weszli: Florian Sotoca, Arnaud Muinga, David Costa, Tony Mauricio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Buraka Yilmaza, Mehmeta Çelika, Xeki zajęli: Yusuf Yazıcı, Jérémy Pied, Domagoj Bradarić. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Mike Maignan
67′ Jonathan Clauss
Mehmet Zeki Çelik75′
Jonathan Gradit
José Fonte65′
66′ Steven Fortès
Sven Botman
29′ 35′ Clément Jerome Michelin
Reinildo Isnard Mandava
Loïc Badé
Miguel Ângelo da Silva Rocha85′
Yannick Cahuzac
Luiz de Araujo Guimarães Neto39′ 67′
85′ Seko Fofana
Jonathan Bamba
85′ Cheick Oumar Doucouré
Boubakary Soumaré
72′ Gael Kakuta
Jonathan Christian David  60′ 67′
72′ Ignatius Kpene Ganago
Burak Yilmaz  4′ (k.), 40′ 75′
Wuilker Fariñez Aray
Lucas Chevalier
67′ Ismaël Boura
Orestis Karnezis
Facundo Axel Medina
Domagoj Bradarić85′
85′ Tony Mauricio
Tiago Emanuel Embalo Djaló
85′ David Pereira da Costa
Jérémy Pied75′
Simon Bokoté Banza
Nanitamo Jonathan Ikoné67′
Corentin Jean
Renato Sanches
72′ Arnaud Kalimuendo Muinga
Yusuf Yazıcı75′
72′ Florian Sotoca
Timothy Weah67′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast ”Mastifom” pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.