Racing Club de Lens - Association Sportive de Monaco Football Club SA 2-2 (1-1). Liga - 38. kolejka

21 maja na Stade Bollaert-Delelis odbyło się spotkanie 38. kolejki Ligue 1 pomiędzy drużynami Lensu i AS Monaco. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Jednego z goli strzelił Przemysław Frankowski.

21 maja  na Stade Bollaert-Delelis odbyło się spotkanie  38. kolejki  Ligue 1 pomiędzy drużynami Lensu  i AS Monaco. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Jednego z goli strzelił Przemysław Frankowski.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć zespół Lensu wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lensu w 30. minucie spotkania, gdy Przemysław Frankowski strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Kevinowi Dansowi z Lensu. Była to 33. minuta spotkania.

Piłkarze AS Monaco szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Benoit Badiashile.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 58. minucie Aleksandr Gołowin został zmieniony przez Myrona Boadu.

Wissam Ben Yedder wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Monaco, strzelając kolejnego gola w 62. minucie starcia. Przy strzeleniu gola asystował Kevin Volland.

Trener Lensu postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Davida Costę i na pole gry wprowadził napastnika Corentina Jeana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Między 84. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom AS Monaco i jedną drużynie przeciwnej. W 87. minucie w drużynie AS Monaco doszło do zmiany. Eliot Matazo wszedł za Wissama Ben Yeddera.

Chwilę później trener AS Monaco postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Caia Henriquego wszedł Guillermo Maripan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka AS Monaco nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie. W samej końcówce meczu w drużynie Lensu doszło do zmiany. Yannick Cahuzac wszedł za Jonathana Gradita.

Zawodnicy Lensu nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W szóstej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Ignatius Ganago. Asystę przy bramce zanotował Kevin Danso.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla jedenastki Lensu, mimo że oddała ona aż 12 celnych strzałów.

Piłkarze Lensu otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Lensu w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół AS Monaco w drugiej połowie wymienił czterech graczy.