• 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Angers Sporting Club de l'Ouest (30 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (28 pkt.)

Puchar Ligi Francuskiej - awans AS Monaco i PSG. Grali Polacy

AS Monaco z Kamilem Glikiem w składzie rozbiło Stade Rennes 7-0 w meczu 1/8 finału Pucharu Ligi Francuskiej. Awans do ćwierćfinału wywalczyli też piłkarze PSG, którzy pokonali Lille 3-1. Odpadła ekipa Macieja Rybusa - Olympique Lyon, która przegrała po karnych z Guingamp 2-3.

Gwiazdami wieczoru w Monako byli Kylian Mbappe, który ustrzelił hat-tricka oraz Gabriel Boschilia, który zdobył dwie bramki i zaliczył dwie asysty. Gospodarze już w 35. minucie prowadzili 3-0.

W zespole gości zabrakło kontuzjowanego Kamila Grosickiego. Obrońca AS Monaco Kamil Glik rozegrał całe spotkanie.

Cały mecz rozegrał też Grzegorz Krychowiak, a jego PSG pokonało Lille 3-1. Faworyci objęli prowadzenie krótko przed przerwą, gdy Lucas wykorzystał "jedenastkę". Brazylijczyk podwyższył na 2-0 w 57. minucie, a po trafieniu Jese w 69. minucie było już 3-0. Honorowego gola dla gości zdobył Eder w 89. minucie.

Dopiero rzuty karne rozstrzygnęły mecz Olympique Lyon - Guingamp. Po 90 minutach był remis 2-2, a "jedenastki" lepiej egzekwowali goście (4-3) i to oni zagrają w ćwierćfinale. Całe spotkanie rozegrał obrońca Olympique Maciej Rybus.