• 6 .FC Metz (0 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (0 pkt.)
  • 8 .Girondins Bordeaux (0 pkt.)

Puchar Francji: Girondins Bordeaux - FC Lorient 2-1 w 1/8 finału

Girondins Bordeaux pokonało FC Lorient 2-1 w meczu 1/8 finału Pucharu Francji. Gospodarze, w barwach których zaprezentował się Igor Lewczuk, oba gole strzelili po tym, jak jeden z ich zawodników był na pozycji spalonej.

Puchar Francji - sprawdź terminarz i wyniki!

W wyjściowym składzie "Żyrondystów" znalazł się Lewczuk, który nie zagrał w ostatnim meczu ligowym z Lille (3-2), a we wtorek zaprezentował się przez 90 minut.

Drużyna Polaka była faworytem, ale Lorient nie przestraszyło się rywala. W 31. minucie, Jimmy Cabot przedarł się pod pole karne gospodarzy i dograł do Sylvaina Marveaux. Tylko doskonała interwencja Cedrica Carrasso uratowała Bordeaux.

Siedem minut później "Żyrondyści" odpowiedzieli rywalom. Jeremy Menez popisał się indywidualną akcją, ale i od niego lepszy okazał się bramkarz.

Przed przerwą, trafić mógł jeszcze Gaetan Laborde, ale refleksem ponownie błysnął broniący dostępu do bramki Lorient, Benjamin Lecomte.

Lorient zaatakowało tuż po wyjściu z szatni. Po dośrodkowaniu z prawej strony, piłkę do bramki "Żyrondystów" wpakował Benjamin Jeannot, który wykorzystał błąd bramkarza Carrasso, gdy ten niedokładnie trafił w lecącą piłkę, a napastnika gości nie zdołał przyblokować Milan Gajić.

Gospodarze wyrównali po kwadransie. Po akcji i dośrodkowaniu Younousse Sankhare, który dostał podanie będąc na pozycji spalonej, z lewej strony, w słupek trafił Menez, ale skuteczną dobitką popisał się Laborde, który zrehabilitował się za niewykorzystaną okazję z pierwszej części.

Bordeaux na prowadzenie wyszło w 72. minucie. Rezerwowy Francois Kamano, który dostał podanie będąc na minimalnej pozycji spalonej, zagrał do Meneza, który jeszcze znalazł Laborde'a, a ten po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Chwilę później Lewczuk zobaczył żółtą kartkę po faulu na Jeannocie.

W 90. minucie Vincent le Goff zagrał prostopadłą piłkę do Jeremiego Aliadière'a, którego nie upilnował polski obrońca, ale strzał zawodnika Lorient był niecelny.

W pozostałych wtorkowych spotkaniach, Angers SCO wygrało z Bastią 1-0, a Frejus sensacyjnie pokonało AJ Auxerre, w którym 45 minut zagrał były reprezentant Polski - Ludovic Obraniak.

2-0 Karim Tlili (37.)

Ludovic Obraniak (Auxerre) pojawił się na boisku w 46. minucie, zmieniając Remiego Fourniera. W 77. minucie dostał żółtą kartkę.

Girondins Bordeaux - FC Lorient 2-1 (0-0)

0-1 Benjamin Jeannot (46.)

1-1 Gaetan Laborde (61.)

2-1 Laborde (72.)

Dowiedz się więcej na temat: Puchar Francji | Girondins Bordeaux | FC Lorient