• 6 .OGC Nice (41 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (40 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (40 pkt.)

Puchar Francji: Awans Stade Rennes, męczarnie Paris Saint-Germain

Mistrzowie Francji, piłkarze Paris Saint-Germain okrutnie męczyli się z III-ligowym Villefranche w meczu 1/8 finału Pucharu Francji. Wygrali jednak 3-0 (0-0) i zagrają o półfinał. Awans wzięli też gracze Stade Rennes i IV-ligowego Vitre.

Bardzo ciężko o awans musiało walczyć Paris Saint-Germain, które przez 90 minut nie było w stanie trafić do siatki III-ligowego Villefranche. Dopiero w dogrywce Draxler, Diaby i Cavani przypieczętowali triumf i awans mistrzów Francji do ćwierćfinału.

W starciu ekip z Ligue 1 górą okazało się być Stade Rennes, które po dwóch golach Siebatcheu odwróciło losy spotkania z OSC Lille i wzięło awans. Goście grali od 19. minuty w osłabieniu, bo z boiska wyleciał Soumaoro. Strzelili jednak bramkę, na 1-0 trafił Pepe, ale dwa trafienia Siebatcheu rozstrzygnęły pojedynek. Awans wzięło Rennes.

IV-ligowa ekipa Vitre ograła III-ligowy Lyon Duchere 3-2, a zwycięski gol padł w doliczonym czasie gry z rzutu karnego. Vitre jest już w ćwierćfinale rozgrywek.

Dowiedz się więcej na temat: Puchar Francji | Paris Saint-Germain | Stade Rennes