• 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Racing Club de Lens (31 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (30 pkt.)

Puchar Francji - awans Saint-Etienne do półfinału po rzutach karnych

Piłkarze AS Saint-Etienne zostali pierwszymi półfinalistami Pucharu Francji. Pokonali na wyjeździe dopiero w rzutach karnych trzecioligowy Boulogne-sur-Mer 4-3. Po 90 minutach i dogrywce było 1-1. Pozostałe ćwierćfinały odbędą się w środę i czwartek.

Faworyci mieli we wtorkowy wieczór duże problemy z rywalem grającym dwie klasy niżej. Przegrywali od 80. minuty po bramce z rzutu karnego (Anthony Soubervie), ale cztery minuty później wyrównał Benjamin Corgnet. Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu, więc o losach awansu zdecydowała seria "jedenastek", w której lepsi okazali się goście 4-3.

Na środę zaplanowano szlagierowe starcie Paris Saint-Germain z AS Monaco, natomiast w czwartek odbędą się dwa pozostałe ćwierćfinały - Stade Brest z Auxerre (dwa zespoły drugiej ligi) oraz czwartoligowego Concarneau z Guingamp.

W poprzedniej rundzie odpadł zespół Kamila Grosickiego - Rennes (1-3 z Monaco), ubiegłoroczny finalista tych rozgrywek.

Dowiedz się więcej na temat: Saint Etienne