• 6 .Clermont Foot 63 (8 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (8 pkt.)
  • 8 .FC Lorient (8 pkt.)

PSG wygrał z SSC Napoli, kontuzja Thiago Silvy

W meczu towarzyskim PSG wygrał z SSC Napoli 2-1. Zwycięstwo Paryżan zostało okupione kontuzją środkowego obrońcy - Thiago Silvy.

Pomimo tego, że w Ligue 1 już rozpoczęto sezon, PSG zdecydował się na jeszcze jeden sparing. W Sao Paolo ich przeciwnikiem było Napoli.

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyło Napoli. W 51. minucie bramkarza PSG pokonał Gonzalo Higuain. Dziesięć minut później wyrównał Zlatan Ibrahimović, a zwycięstwo mistrzom Francji zapewnił Javier Pastore.

Już w 14. minucie boisko musiał opuścić Thiago Silva. Podpora defensywy i kapitan PSG naderwał ścięgna w udzie. Prawdopodobnie nie zagra przez najbliższe sześć tygodni.

- Chcieliśmy wygrać, chociaż był to mecz towarzyski. Cieniem na całe spotkanie kładzie się jednak kontuzja Thiago Silvy - powiedział po meczu trener PSG Laurent Blanc.

Pod nieobecność Silvy parę środkowych obrońców będą najprawdopodobniej tworzyć dwaj nowi zawodnicy mistrzów Francji: David Luiz i Serge Aurier.

- Od pierwszego występu Luiz i Aurier są świetni. Jestem bardzo zadowolony z ich występów - stwierdził Blanc.