PSG ustanowił nowy rekord Ligue 1

Paris Saint-Germain w środę ustanowił nowy rekord Ligue 1, notując 33 mecz bez porażki z rzędu. Mistrzowie Francji pokonali w "Parku Książąt" Lorient 3-1.

Już w szóstej minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Edinson Cavani. Wyrównał w 19. Raphael Guerreiro.

10 minut po zmianie stron bramkę na 2-1 zdobył Zlatan Ibrahimović, a w 69. wynik spotkania ustalił Layvin Kurzawa.

Dzięki temu zwycięstwu paryżanie poprawili osiągnięcie ustanowione ponad 20 lat temu przez Nantes (32 mecze bez porażki z rzędu).

"Możemy być bardzo zadowoleni. Ten rekord to jest naprawdę coś" - powiedział Laurent Blanc, trener PSG.

"Jeśli chodzi o sam mecz, mam jednak mieszane uczucia. Nie mieliśmy nad nim pełnej kontroli. Część odpowiedzialności spada jednak na mnie. Po rotowaniu składem to normalne, że pojawiają się pewne problemy" - dodał szkoleniowiec mistrzów Francji, który w spotkaniu z Lorient dokonał sześciu zmian w porównaniu z niedzielnym pojedynkiem z Saint-Etienne.

PSG po 24 kolejkach Ligue 1 prowadzą zdecydowanie w tabeli, mając 24 punkty przewagi nad drugim AS Monaco.