• 6 .FC Metz (38 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (38 pkt.)
  • 8 .Stade Rennes FC (38 pkt.)

PSG - Oympique Maryslia 0-2 w meczu 24. kolejki Ligue 1

Klasyk Ligue 1 dla PSG! Po zaciętym starciu gospodarze pokonali Olympique Marsylia 2-0, po bramkach Kyliana Mbappe i Maruo Icardiego. Jak to zazwyczaj bywało w spotkaniach pomiędzy ekipami, na boisku często iskrzyło i w końcówce starcia czerwoną kartkę obejrzał Dimitri Payet.

Arkadiusz Milik zdobył debiutanckiego gola w minionej kolejce Ligue 1 i kibice klubu z południa Francji zapewne mieli nadzieję, że polski napastnik wniesie również swój wkład w prestiżowe starcie z PSG. Tak się jednak nie stało, bowiem były gracz Napoli zmagał się z kontuzją.

W ostatnim ligowym klasyku pomiędzy PSG a Olympique Marsylia atmosfera była bardzo napięta. Sędzia pokazał pięć czerwonych kartek, a stosunki pomiędzy Neymarem i Alvaro Gonzalezem pozostają niezbyt przyjazne do dziś.

Nic więc dziwnego, że od samego początku meczu na boisku obserwowaliśmy sporo walki. Piłkarsko lepiej prezentowali się jednak gracze PSG, którzy objęli prowadzenie już w 9. minucie meczu.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Po przejęciu w środkowej części placu gry, futbolówka trafiła do Angela Di Marii. Argentyńczyk świetnie zagrał z głębi do Kyliana Mbappe, a ten minął interweniującego defensora i pewnie wpakował piłkę do siatki.

Paryżanie prezentowali się o wiele lepiej i po kilkunastu minutach zdobyli kolejnego gola. Alessandro Florenzi popędził prawą stroną boiska i zagrał w pole karne. Tam najlepiej zachował się Mauro Icardi i pomimo asysty Gonzaleza uderzył tyłem głowy. Piłka nabrała sporej rotacji, a następnie "przelobowała" golkipera "l’OM".

Odpowiedź zawodników z Marsylii nie była godna pochwały. Florian Thauvin wpadł w Marco Verrattiego i sędziowie musieli rozdzielać przepychających się piłkarzy.

Icardi był bliski trafienia do siatki także w drugiej połowie starcia. Tym razem dobrze zablokował go jednak Hiroki Sakai i były napastnik Interu nie zdołał dopełnić formalności.

W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał Dimitri Payet. Skrzydłowy Marsylii w brutalny sposób sfaulował Verrattiego.

Alessandro Florenzi88′
78′ Álvaro González Soberón
Marquinhos
Duje Caleta-Car
Presnel Kimpembe
56′ Yuto Nagatomo
Layvin Kurzawa
88′ Valentin Rongier
Idrissa Gana Gueye
49′ Pape Alassane Gueye
Marco Verratti
Boubacar Kamara
Leandro Daniel Paredes45′ 66′
78′ Florian Thauvin
Angel Di Maria11′
56′ Valère Germain
Mauro Emanuel Icardi Rivero  24′ 53′ 65′
90′ Dimitri Payet
Kylian Mbappé  9′
Yohann Pelé
Alexandre Letellier
Leonardo Julián Balerdi Rossa
Mitchel Bakker
56′ Pol Mikel Lirola Kosok
Thilo Kehrer88′
78′ Lucas Perrin
Luis Helio Pereira Danilo66′
88′ Mickaël Cuisance
Julian Draxler
Saîf-Eddine Khaoui
Alcantara Rafinha
Cheick Souare
Pablo Sarabia García11′ 88′
56′ Darío Ismael Benedetto
Moise Bioty Kean88′
78′ Luis Henrique Tomaz de Lima