• 6 .FC Metz (41 pkt.)
  • 7 .Montpellier HSC (40 pkt.)
  • 8 .Olympique Marsylia (39 pkt.)

PSG - Montpellier HSC 4-0 (1-0). Liga francuska - 21. kolejka Ligue 1

W starciu 21. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 22 stycznia, drużyna PSG wysoko wygrała z Montpellier HSC 4-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Parc des Princes w Paryżu.

M. Icardi 61'

Drużyna PSG (”Les Parisiens”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwsze miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Drużyna PSG wygrała aż 17 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko 10.

Już w pierwszej połowie zespół Montpellier HSC został osłabiony. W 19. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Jonas Omlin osłabiając tym samym drużynę gości.

W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Montpellier HSC jak grom z jasnego nieba, trener w 21. minucie ściągnął z boiska pomocnika Mihaila Risticia, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz zespołu Dimitry Bertaud.

Wysiłki podejmowane przez drużynę PSG w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie bramkę zdobył Kylian Mbappé. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 zdobytych bramek. Asystę przy golu zanotował Angel Di Maria.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy w zespole Montpellier HSC doszło do zmiany. Joris Chotard wszedł za Florenta Molleta. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Pedro Mendesowi z drużyny gości. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Les Parisiens”.

Na drugą połowę drużyna PSG wyszła w zmienionym składzie, za Keylora Navasa wszedł Sergio Rico. W 52. minucie Marquinhos został zastąpiony przez Thila Kehrera.

Zespół Montpellier HSC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 60. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Neymar. Bramka padła po podaniu Kyliana Mbappégo.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Parisiens” w 61. minucie spotkania, gdy Mauro Icardi strzelił trzeciego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 63. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Kylian Mbappé z ”Les Parisiens”. W zdobyciu bramki pomógł Mauro Icardi.

Między 68. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze Montpellier HSC: Daniel Congré, Gaëtan Laborde, Damien Le Tallec, na ich miejsce weszli: Nicolas Cozza, Sepe Wahi, Stephy Mavididi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leandra Paredesa, Layvina Kurzawy zajęli: Danilo Pereira, Mitchel Bakker. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Les Parisiens: Neymarowi w 76. i Marcowi Verrattiemu w 82. minucie. W tej samej minucie trener PSG postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Pablo Sarabia, a murawę opuścił Mauro Icardi.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Icardi Rivero
46′ Keylor Navas
Jonas Omlin19′
Alessandro Florenzi
Arnaud Souquet
52′ Marquinhos
Pedro Filipe Teodósio Mendes45′
Abdou Diallo
Vitorino Hilton da Silva
76′ Layvin Kurzawa
Daniel Congré68′
82′ Marco Verratti
Damien Vincent Denis Le Tallec68′
Angel Di Maria
Salomon Junior Sambia
 60′ 76′ . Neymar
Mihailo Ristić21′
76′ Leandro Daniel Paredes
Téji Savanier
 34′, 63′ Kylian Mbappé
Florent Mollet35′
 61′ 82′ Mauro Emanuel Icardi Rivero
Gaëtan Laborde68′
46′ Sergio Rico
Dimitry Bertaud21′
76′ Mitchel Bakker
Nicolas Louis Marcel Cozza68′
52′ Thilo Kehrer
Ambroise Oyongo Bitolo
76′ Luis Helio Pereira Danilo
Petar Szkuletić
82′ Pablo Sarabia García
Sepe Elye Wahi68′
Moise Bioty Kean
Il-Lok Yun

Zespół PSG był w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.