• 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (15 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (14 pkt.)

PSG - Montpellier HSC 2-0 (1-0). Liga francuska - 8. kolejka Ligue 1

W meczu 8. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 25 września, drużyna PSG wygrała z Montpellier HSC 2-0 (1-0). Mecz na Parc des Princes w Paryżu obejrzało 47 408 widzów.

8. kolejka Francja - Ligue 1
2021-09-25 21:00 | Stadion: Parc des Princes | Widzów: 47408 | Arbiter: Antony Gautier
Paris Saint-Germain FC
Montpellier HSC
2
0
I. Gueye 14'
J. Draxler 89'

Jedenastka PSG (”Les Parisiens”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 42 pojedynki jedenastka ”Les Parisiens” wygrała 18 razy i zanotowała 10 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Idrissa Gueye wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Les Parisiens”, zdobywając bramkę w 14. minucie pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Angel Di Maria.

W 26. minucie Thuler został zmieniony przez Nicolasa Cozzę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny PSG.

W 78. minucie w zespole Montpellier HSC (”MHSC”) doszło do zmiany. Léo Leroy wszedł za Jordana Ferriego. Trener Montpellier HSC postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Florenta Molleta i na pole gry wprowadził napastnika Béniego Makouanę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w zespole Montpellier HSC doszło do zmiany. Sepe Wahi wszedł za Stephy'ego Mavididiego. Chwilę później trener PSG postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Idrissę Gueyego. Na boisko wszedł Georginio Wijnaldum, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSG w 89. minucie spotkania, gdy Julian Draxler strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Neymara.

W doliczonej pierwszej minucie starcia w zespole ”Les Parisiens” doszło do zmiany. Rafinha wszedł za Andera Herrerę. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Béni Makouana z Montpellier HSC. Była to 90. minuta meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Mihailo Ristić
90′ Ander Herrera Agüera
Jordan Ferri78′
 14′ 81′ Idrissa Gana Gueye
Florent Mollet79′
Leandro Daniel Paredes
Stephy Alvaro Mavididi79′
88′ Angel Di Maria
Joris Chotard88′
88′ Kylian Mbappé
Mathías Sebastián Suárez Suárez
88′  89′ Julian Draxler
Léo Leroy78′
90′ Alcantara Rafinha
Nicholas Gioacchini88′
81′ Georginio Wijnaldum
Béni Makouana79′ 90′
88′ Mauro Emanuel Icardi Rivero
Sepe Elye Wahi79′

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Montpellier HSC przyznał jedną żółtą.

Jedenastka ”Les Parisiens” w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości dokonał pięciu zmian.