• 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

PSG - AS Saint-Etienne 3-2 (0-0). Liga francuska - 33. kolejka Ligue 1

18 kwietnia na Parc des Princes w Paryżu odbył się mecz 33. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami PSG i AS-u Saint-Etienne. Pojedynek zakończył się zwycięstwem PSG 3-2.

R. Hamouma 90'

Drużyna PSG (”Les Parisiens”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 40 razy. Drużyna ”Les Parisiens” wygrała aż 21 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko sześć.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener AS-u Saint-Etienne postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Arnaud Nordin, a murawę opuścił Zaydou Youssouf. Drugą połowę zespół AS-u Saint-Etienne rozpoczął w zmienionym składzie, za Kévina Monnet-Paqueta wszedł Denis Bouanga.

W 56. minucie Mathieu Debuchy zastąpił Aimena Moueffeka. W 57. minucie kartkę dostał Yvan Neyou, piłkarz AS-u Saint-Etienne. Po chwili trener ”Les Parisiens” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Pabla Sarabię. Na boisko wszedł Angel Di Maria, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Bramkarz PSG wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 78. minucie bramkę zdobył Denis Bouanga. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Miguel Trauco.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 79. minucie Kylian Mbappé wyrównał wynik meczu. To już dwudzieste drugie trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Ander Herrera.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Presnel Kimpembe z PSG.

W 87. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Kylian Mbappé z PSG. W 89. minucie w zespole AS-u Saint-Etienne doszło do zmiany. Charles Abi wszedł za Miguela Trauca.

Jedenastka AS-u Saint-Etienne nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Romain Hamouma.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSG w 90. minucie spotkania, gdy Mauro Icardi strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Angela Di Marii.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-2.

Etienne Green
77′ Alessandro Florenzi
Mathieu Debuchy56′
Thilo Kehrer
Harold Moukoudi
85′ Presnel Kimpembe
Pape Abou Cissé
Mitchel Bakker
Miguel Ángel Trauco Saavedra89′
Luis Helio Pereira Danilo
Mahdi Camara
67′ Pablo Sarabia García
Zaydou Youssouf46′
68′ Moise Bioty Kean
Kévin Monnet-Paquet46′
Ander Herrera Agüera
Yvan Neyou Noupa57′
67′ Alcantara Rafinha
Wahbi Khazri68′
 79′, 87′ (k.) Kylian Mbappé
Romain Hamouma  90′
Denis Franchi
Boubacar Fall
77′ Colin Dagba
Gabriel Moisés Antunes da Silva
Layvin Kurzawa
Saidou Sow
Timothee Joseph Pembele
Adil Aouchiche68′
67′ Angel Di Maria
Lucas Gourna-Douath
Julian Draxler
Aimen Moueffek56′
Xavi Simons
Charles Nathan Abi89′
67′ Marco Verratti
Denis Athanase Bouanga46′  78′
68′  90′ Mauro Emanuel Icardi Rivero
Arnaud Dominique Nordin46′

Zespół ”Les Parisiens” był w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna AS-u Saint-Etienne w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.