• 6 .FC Metz (0 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (0 pkt.)
  • 8 .Girondins Bordeaux (0 pkt.)

Pierwszy gol Kamila Glika dla AS Monaco

Zespół AS Monaco z Kamilem Glikiem w składzie wygrał na wyjeździe z Lille OSC 4-0 (2-0) w meczu 4. kolejki Ligue 1. Reprezentant Polski strzelił gola w tym spotkaniu. Piłkarze z księstwa prowadzą w tabeli.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla gości, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Djibril Sidibe. Kwadrans później było już 2-0. Vincent Enyeama skapitulował po strzale Adama Traore.

Monaco od mocnego uderzenia rozpoczęło także drugą połowę. W 47. minucie bramkarza Lille pokonał Fabinho. Na tym nie koniec popisów gości, a w roli głównej wystąpił Glik. W 71. minucie polski obrońca trafił do siatki i był to jego pierwszy gol w barwach Monaco.

Gospodarzy stać było tylko na honorową bramkę, a jej autorem był Julian Palmieri w doliczonym czasie gry.

Monaco powadzi w tabeli Ligue 1 z dorobkiem 10 punktów (trzy zwycięstwa i jeden remis).

Dzień wcześniej w barwach Paris Saint-Germain zadebiutował Grzegorz Krychowiak. Piłkarz reprezentacji Polski wbiegł na boisko w Paryżu w 46. minucie ligowego meczu AE Saint-Etienne, zakończonego remisem 1-1.

Bramkę dla gospodarzy zdobył w 67. minucie z rzutu karnego Brazylijczyk Lucas Moura, a wyrównał w drugiej minucie doliczonego czasu gry Słoweniec Robert Beric.

Polski pomocnik dotychczas rozegrał 72 spotkania w Ligue 1, ale w barwach Girondins Bordeaux i Stade Reims. Do drużyny ze stolicy Francji trafił w lipcu z FC Sevilla, zmieniając barwy razem z trenerem Unai Emerym.