• 6 .Olympique Marsylia (32 pkt.)
  • 7 .Girondins Bordeaux (32 pkt.)
  • 8 .FC Metz (31 pkt.)

Pierwsza porażka PSG, Ibrahimović wyleciał z boiska

Lider Ligue 1 Paris Saint-Germain poniósł pierwszą porażkę w sezonie. Na Parc des Princes górą byli piłkarze AS Saint-Etienne, którzy wygrali 2-1. W 71. minucie po czerwonej kartce z boiska wyleciał najlepszy strzelec gospodarzy Zlatan Ibrahimović.

Ligue 1 - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze, ale rywale byli dobrze zorganizowani w defensywie i nie pozwalali na wiele PSG.

Goście objęli prowadzenie w 55. minucie po niefortunnej interwencji Mamadou Sakho, który zamiast wybić piłkę, wpakował ją do własnej siatki. Faworyci atakowali, ale bezskutecznie. W 71. minucie Ibrahimović ostro zaatakował bramkarza rywali i arbiter ukarał go czerwoną kartką.

Po chwili było już 0-2 po strzale Pierre-Emericka Aubameyanga.

Piłkarze PSG, mimo liczebnego osłabienia, ambitnie walczyli do końca. W 88. minucie Guillaume Hoarau zdobył kontaktowego gola, lecz na więcej goście już nie pozwolili.

Paris Saint-Germain - AS Saint-Etienne 1-2 (0-0)

Zobacz raport meczowy

Dowiedz się więcej na temat: Stephane Ruffier | Paris Saint-Germain | Ligue 1 | zlatan ibrahimovic