• 6 .Olympique Marsylia (18 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (18 pkt.)
  • 8 .Racing Club de Lens (18 pkt.)

Paris Saint-Germain - OGC Nice 3-0. Dwa gole Cavaniego

Mario Balotelli i Wesley Sneijder oraz ich koledzy z OGC Nice byli bezsilni wobec Paris Saint-Germain. Paryżanie wygrali 3-0 w meczu 11. kolejki Ligue 1, chociaż grali bez pauzującego za czerwoną kartkę Neymara.

Ligue 1 - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Faworyci zaliczyli piorunujący początek. Już w 3. minucie Angel Di Maria dośrodkował z rzutu wolnego, a Edinson Cavani wbiegł przed bramkę i dostawił nogę, a piłka wpadła do siatki po rękach bezradnego bramkarza.

W 21. minucie Cavani próbował wymusić rzut karny, ale sędzia nie zareagował.

Tempo siadło, ale właśnie wtedy paryżanie podwyższyli prowadzenie. Kapitalną asystę zaliczył Di Maria, a Cavani pokazał instynkt snajpera - idealnie wybiegł zza obrońcy nie dając złapać się na spalonym. Trącił piłkę zanim dobiegł do niej bramkarz, a później kopnął ją do pustej siatki.

W 52. minucie kapitalne krzyżowe podanie do Cavaniego posłał Yuri Berchiche, Urugwajczyk zgrał piłkę głową przed bramkę, a futbolówka odbiła się od Dantego i wpadła do siatki obok bezradnego bramkarza.

Paryżanie zagrali bez ich największej gwiazdy - Neymara, który musiał pauzować po tym, jak w ostatnim meczu z Olympique Marsylia (2-2) został ukarany czerwoną kartką.

Paris Saint-Germain - OGC Nice 3-0 (2-0)

1-0 Edinson Cavani (3. z podania Di Marii)

2-0 Edinson Cavani (31. z podania Di Marii)

3-0 Dante (52. samobójcza)