• 6 .FC Metz (41 pkt.)
  • 7 .Montpellier HSC (40 pkt.)
  • 8 .Olympique Marsylia (39 pkt.)

Paris Saint-Germain - Montpellier HSC 4-0 w meczu 21. kolejki Ligue 1

Paris Saint-Germain pokonało 4-0 Montpellier HSC w meczu 21. kolejki Ligue 1. Niemal całe spotkanie gospodarze grali w przewadze jednego zawodnika.

Ligue 1: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Montpellier nie pomogło sobie, już na początku meczu bardzo poważnie ograniczając swoje szanse na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Już w 19. minucie czerwoną kartkę zobaczył Jonas Omlin i goście grali w dziesiątkę.

A kiedy jeden z zawodników Montpellier na chwilę musiał opuścić boisko z powodu urazu i gości zostało jedynie dziewięciu, PSG bez litości wykorzystało przewagę dwóch zawodników. W 34. minucie wynik meczu otworzył Kylian Mbappe.

PSG rozkręciło się po przerwie, kiedy na przestrzeni czterech minut zdobyło trzy bramki, właściwie zamykając jakąkolwiek rywalizację. Najpierw na listę strzelców wpisał się Neymar, później Mauro Icardi, a czwarta bramka była popisem całej ofensywnej trójki. Neymar prostopadle zagrał w pole karne do Icardiego, ten wyłożył ją Mbappe i Francuz z bliska strzelał do pustej bramki.

Dzięki wygranej PSG jest liderem Ligue 1. Ma trzy punkty przewagi nad OSC Lille, ale także rozegrany mecz więcej.

Icardi Rivero
46′ Keylor Navas
Jonas Omlin19′
Alessandro Florenzi
Arnaud Souquet
52′ Marquinhos
Pedro Filipe Teodósio Mendes45′
Abdou Diallo
Vitorino Hilton da Silva
76′ Layvin Kurzawa
Daniel Congré68′
82′ Marco Verratti
Damien Vincent Denis Le Tallec68′
Angel Di Maria
Salomon Junior Sambia
 60′ 76′ . Neymar
Mihailo Ristić21′
76′ Leandro Daniel Paredes
Téji Savanier
 34′, 63′ Kylian Mbappé
Florent Mollet35′
 61′ 82′ Mauro Emanuel Icardi Rivero
Gaëtan Laborde68′
46′ Sergio Rico
Dimitry Bertaud21′
76′ Mitchel Bakker
Nicolas Louis Marcel Cozza68′
52′ Thilo Kehrer
Ambroise Oyongo Bitolo
76′ Luis Helio Pereira Danilo
Petar Szkuletić
82′ Pablo Sarabia García