• 6 .RC Lens (10 pkt.)
  • 7 .Paris Saint-Germain (9 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (9 pkt.)

Paris Saint-Germain - Montpellier 2-0. Krychowiak poza kadrą meczową

Piłkarze Paris Saint-Germain, bez Grzegorza Krychowiaka w kadrze meczowej, pokonali na własnym stadionie Montpellier 2-0, odnosząc ósme z rzędu zwycięstwo ligowe zwycięstwo. Edinson Cavani zdobył 31. bramkę w sezonie.

Ligue 1 - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Paryżanie ostatniej porażki w Ligue 1 doznali 17 grudnia w 18. kolejce. Z następnych 16 spotkań wygrali 14, a dwa zremisowali.

W sobotę dominowali przez 90 minut, posiadając piłkę przez niemal 70 procent czasu gry. W 29. minucie pierwszego gola uzyskał Cavani, który jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców. Trzy minuty po przerwie drugą bramkę zdobył i - jak się okazało - ustalił wynik Argentyńczyk Angel di Maria.

PSG po raz pierwszy w tym sezonie objęło prowadzenie w tabeli. Obecnie z 80 pkt o trzy wyprzedza AS Monaco. Jednak zespół Kamila Glika w niedzielę w "polskim" meczu zmierzy się na wyjeździe z zajmującym czwartą pozycję Olympique Lyon, którego zawodnikiem jest Maciej Rybus, a do tego ma jedno spotkanie zaległe.

Natomiast jeszcze w sobotę wieczorem na boisku mogą się pojawić Igor Lewczuk, którego Girondins Bordeaux podejmie zamykającą tabelę Bastię, oraz Mariusz Stępiński z FC Nantes, który to zespół czeka wyjazdowa potyczka z Caen.

Dowiedz się więcej na temat: Paris Saint-Germain | Edinson Cavani | Angel Di Maria | Montpellier