Paris Saint-Germain Football Club - Montpellier Herault Sport Club 5-2 (2-0). Liga - 2. kolejka

W meczu 2. kolejki Ligue 1, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna PSG wygrała z Montpellier HSC 5-2 (2-0). Starcie odbyło się na Parc des Princes w Paryżu.

W  meczu 2. kolejki  Ligue 1, który rozegrany został 13 sierpnia, drużyna PSG wygrała  z Montpellier HSC  5-2 (2-0). Starcie odbyło się na Parc des Princes w Paryżu.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Jedenastka PSG wygrała aż 14 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

W 24. minucie Kylian Mbappe z drużyny PSG uratował swoją jedenastkę przed stratą bramki broniąc karnego.

W 39. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Montpellier HSC Falaye Sacko.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników PSG w 43. minucie spotkania, gdy Neymar strzelił z karnego drugiego gola.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 51. minucie Neymar po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-0.

Piłkarze Montpellier HSC szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Wahbi Khazri.

Między 60. a 66. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom PSG i jedną drużynie przeciwnej.

Kylian Mbappe wywołał eksplozję radości wśród kibiców PSG, strzelając kolejnego gola w 69. minucie pojedynku. W 70. minucie Faitout Maouassa zastąpił Arnauda Souqueta.

Między 70. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze PSG: Vitinha, Marco Verratti, Achraf Hakimi, Kylian Mbappe, na ich miejsce weszli: Leandro Paredes, Renato Sanches, Nordi Mukiele, Pablo Sarabia. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Wahbiego Khazriego, Sepe'a Wahiego, Jorisa Chotarda, Tejego Savaniera zajęli: Valere Germain, Mamadou Sakho, Leo Leroy, Khalil Fayad.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie wynik na 5-1 podwyższył Renato Sanches.

W doliczonym czasie gry w jedenastce PSG doszło do zmiany. Hugo Ekitike wszedł za Neymara.

Zespół Montpellier HSC nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W doliczonej drugiej minucie spotkania wynik ustalił Enzo Tchato. Asystę przy bramce zaliczył Khalil Fayad.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-2.

Drużyna PSG zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 16 celnych strzałów.

Zawodnicy PSG obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.