• 5 .Angers Sporting Club de l'Ouest (16 pkt.)
  • 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (15 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (14 pkt.)

Paris Saint-Germain FC - Olympique Lyon 2-1 (0-0). Liga francuska - 6. kolejka Ligue 1

W starciu 6. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 19 września, zespół PSG zwyciężył z Olympique Lyon 2-1 (0-0). Mecz na Parc des Princes w Paryżu obejrzało 47 611 widzów.

6. kolejka Francja - Ligue 1
2021-09-19 20:45 | Stadion: Parc des Princes | Widzów: 47611 | Arbiter: Clément Turpin
Lucas Paquetá 54'

Jedenastka PSG (”Les Parisiens”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 54 spotkania zespół ”Les Parisiens” wygrał 21 razy i zanotował 18 porażek oraz 15 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Angel Di Maria z PSG. Była to szósta minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympique Lyon (”Les Gones”) w 54. minucie spotkania, gdy Lucas Paquetá zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Karl Toko.

W 65. minucie za Jerome'a Boatenga wszedł Sinaly Diomandé. W tej samej minucie w jedenastce ”Les Gones” doszło do zmiany. Houssem Aouar wszedł za Karla Toko. W 66. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Neymar.

W 67. minucie kartkę obejrzał Marquinhos z drużyny gospodarzy. Po chwili trener PSG postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Lionela Messiego wszedł Achraf Hakimi, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi PSG utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi PSG udało się strzelić gola i wygrać. Trener Olympique Lyon postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Xherdana Shaqiriego i na pole gry wprowadził napastnika Rayana Cherkiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Anthony'ego Lopesa z ”Les Gones”, a w 89. minucie Nuna Mendesa z drużyny przeciwnej. W 82. minucie Angel Di Maria został zmieniony przez Maura Icardiego, a za Andera Herrerę wszedł na boisko Georginio Wijnaldum, co miało wzmocnić zespół PSG. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Paquetę na Habiba Keitę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu Mauro Icardi dał prowadzenie swojej jedenastce. W zdobyciu bramki pomógł Kylian Mbappé.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Malo Gusto
67′ Marquinhos
Jerome Boateng65′
Presnel Kimpembe
Jason Denayer
89′ Nuno Alexandre Tavares Mendes
Emerson Palmieri dos Santos
86′ Ander Herrera Agüera
Maxence Caqueret
6′ 82′ Angel Di Maria
Xherdan Shaqiri79′
 66′ (k.) . Neymar
Karl Brillant Toko Ekambi65′
Idrissa Gana Gueye
Bruno Guimarães Rodriguez Moura
76′ Lionel Messi
Damien Da Silva
76′ Achraf Hakimi Mouh
Habib Ali Keita86′
86′ Georginio Wijnaldum
Bradley Barcola
82′  90′ Mauro Emanuel Icardi Rivero
Rayan Mathis Cherki79′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół PSG w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.