• 5 .Stade Rennes FC (18 pkt.)
  • 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (17 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (17 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (17 pkt.)

Paris Saint-Germain FC - OGC Nice 2-1 (1-0). Liga francuska - 25. kolejka Ligue 1

13 lutego na Parc des Princes w Paryżu odbyło się spotkanie 25. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami PSG i OGC Nice. Pojedynek zakończył się zwycięstwem PSG 2-1.

Rony Lopes 50'

Zespół PSG (”Les Parisiens”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 42 starcia zespół PSG wygrał 22 razy i zanotował 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze PSG otworzyli wynik. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Julian Draxler.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Les Parisiens”.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę OGC Nice (”Orły”) w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 50. minucie Rony Lopes wyrównał wynik meczu. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Trzeba było trochę poczekać, aby Moise Kean wywołał eksplozję radości wśród kibiców PSG, strzelając kolejnego gola w 76. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Mauro Icardi.

Na murawie, jak to często zdarzało się ”Les Parisiens” w tym sezonie, pojawił się Mitchel Bakker, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 77. minucie Layvina Kurzawę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie Julian Draxler zastąpił Pabla Sarabię. W 83. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Ander Herrera, Danilo Pereira, a na ich miejsce weszli Moise Kean, Leandro Paredes.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom PSG: Kylianowi Mbappému w 87. i Anderowi Herrerze w 89. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

William Alain André Gabriel Saliba
77′ Layvin Kurzawa
Hassane Kamara
Idrissa Gana Gueye
Alexis Claude Maurice
 76′ 83′ Moise Bioty Kean
Marcos Paulo Mesquita Lopes  50′
87′ Kylian Mbappé
Amine Gouiri
83′ Leandro Daniel Paredes
Pierre Lees Melou
 22′ 77′ Julian Draxler
Hichem Boudaoui
Mauro Emanuel Icardi Rivero
Myziane Maolida
Sergio Rico
Yoan Cardinale
77′ Mitchel Bakker
Robson Alves de Barros
Abdou Diallo
Flavius David Daniliuc
Alessandro Florenzi
Stanley Pierre N'Soki
83′ Luis Helio Pereira Danilo
Morgan Schneiderlin
83′ 89′ Ander Herrera Agüera
Malik Sellouki
Edouard Michut
Khéphren Thuram-Ulien
77′ Pablo Sarabia García
Alexis Trouillet
Xavi Simons
Dan Ndoye

Sędzia nie ukarał ”Orłych” żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Drużyna ”Les Parisiens” w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości nie skorzystał ze zmian.