Paris Saint-Germain - FC Metz 5-0 (3-0). Liga - 38. kolejka

21 maja na Parc des Princes w Paryżu odbyło się spotkanie 38. kolejki Ligue 1 pomiędzy drużynami PSG i FC Metz. Mecz zakończył się zwycięstwem PSG 5-0.

21 maja  na Parc des Princes w Paryżu odbyło się spotkanie  38. kolejki  Ligue 1 pomiędzy drużynami PSG  i FC Metz. Mecz zakończył się zwycięstwem PSG 5-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna PSG wygrała aż 11 razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut drużyna PSG zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FC Metz była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Boubacar Traore z FC Metz. Była to 23. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSG w 25. minucie spotkania, gdy Kylian Mbappe zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Angel Di Maria.

W 28. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Kylian Mbappe z PSG. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Lionel Messi.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 31. minucie wynik na 3-0 podwyższył Neymar.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy Kylian Mbappe hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 4-0.

W 56. minucie za Jeana-Armela Kana-Biyika wszedł Sikou Niakate. W tej samej minucie w drużynie FC Metz doszło do zmiany. Amadou Mbengue wszedł za Williama Mikelbrencisa. W 58. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Boubacar Traore, osłabiając zespół FC Metz. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 23. minucie.

Angel Di Maria wywołał eksplozję radości wśród kibiców PSG, strzelając kolejnego gola w 67. minucie meczu. Między 71. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze PSG: Angel Di Maria, Neymar, Marco Verratti, na ich miejsce weszli: Ander Herrera, Georginio Wijnaldum, Idrissa Gueye. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Farida Boulai, Didiera Ze zajęli: Lenny Joseph, Louis Mafouta.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Neymarowi, zawodnikowi PSG. Niestety w 83. minucie meczu Keylor Navas bramkarz PSG z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Alexandre'a Letellier - rezerwowego bramkarza drużyny. W tej samej minucie w zespole PSG doszło do zmiany. Thilo Kehrer wszedł za Achrafa Hakimiego.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-0.

Drużyna PSG zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 18 celnych strzałów.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom FC Metz, natomiast zawodnikom PSG pokazał jedną żółtą.

Drużyna PSG w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół FC Metz w drugiej połowie wymienił czterech graczy.