• 6 .Olympique Marsylia (22 pkt.)
  • 7 .OGC Nice (20 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (18 pkt.)

Paris Saint-Germain - AS Saint-Etienne 3-0 w meczu 4. kolejki Ligue 1

Paris Saint-Germain pokonało 3-0 (1-0) AS Saint-Etienne w meczu 4. kolejki Ligue 1. Dwie bramki dla swojej drużyny zdobył napastnik Edinson Cavani.

Ligue 1 - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Paryżanie objęli prowadzenie w 19. minucie. Kapitalne prostopadłe podanie otrzymał Edinson Cavani, ale faulem, w polu karnym, zatrzymał go Saidy Janko. Clement Turpin nie miał wątpliwości i błyskawicznie wskazał na "wapno". Do futbolówki, wbrew staremu piłkarskiemu porzekadłu, podszedł sam poszkodowany, który bez trudu zamienił "jedenastkę" na gola.

Zespół Unaia Emery'ego podwyższył po przerwie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Marquinhos zgrał klatką piersiową piłkę na piąty metr, gdzie wślizgiem zaatakował ją Thiago Motta. Brazylijczyk zagrał bardzo ofiarnie i wpisał się na listę strzelców.

Wicemistrz Francji postawił kropkę nad "i" w 90. minucie, kiedy drugie trafienie tego wieczoru zanotował Cavani. Urugwajczyk dołożył tylko nogę po dograniu Thomasa Meuniera.

PSG prowadzi w tabeli po czterech kolejkach z kompletem punktów.