Paris Football Club - Football Club Sochaux-Montbeliard 1-2 (1-1). Liga -

17 maja na Stade Sébastien Charlety w Paryżu odbyło się starcie Ligue 1 pomiędzy drużynami Paris FC i Sochaux. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sochaux 2-1.

17 maja  na Stade Sébastien Charlety w Paryżu odbyło się starcie   Ligue 1 pomiędzy drużynami Paris FC  i Sochaux. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sochaux 2-1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań drużyna Sochaux wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Już w pierwszych sekundach spotkania sędzia ukarał żółtą kartką Christophe'a Diedhiou, zawodnika Sochaux.

W czwartej minucie arbiter wskazał na wapno, jednak Moustapha Name nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Paris FC.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Paris FC w ósmej minucie spotkania, gdy Mahame Siby zdobył pierwszą bramkę. W 14. minucie karnego dla Paris FC nie wykorzystał Migouel Alfarela strzelając obok bramki.

W 18. minucie Alimami Gory został zmieniony przez Juliena Lopeza. W 27. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Moustapie Name'owi z Paris FC. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Moustapha Name z drużyny Paris FC i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 27. minucie.

Zespół Sochaux wyrównał wynik meczu. W pierwszej minucie doliczonego czasu Steve Ambri wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gaetana Weissbecka z Sochaux, a w 67. minucie Ousmane'a Camarę z drużyny przeciwnej. W 64. minucie w zespole Sochaux doszło do zmiany. Maxime Do Couto wszedł za Steve'a Ambriego.

Trener Sochaux postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Gaetana Weissbecka i na pole gry wprowadził napastnika Alana Virginiusa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Jonathan Iglesias, piłkarz Paris FC. W 81. minucie Morgan Guilavogui został zmieniony przez Warrena Caddy'ego, co miało wzmocnić drużynę Paris FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alda Kalulu na Yanna Kitalę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Sochaux przyniosły efekt bramkowy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Maxime Do Couto.

W tej samej minucie w drużynie Paris FC doszło do zmiany. Mamadou Gueye wszedł za Mahame'a Siby'ego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom Paris FC w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie żółte. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Zespół Paris FC dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Sochaux wymieniła czterech graczy.