Olympique Marsylia - Stade de Reims 4-1 (2-0). Liga - 1. kolejka

7 sierpnia na Orange Velodrome odbył się mecz 1. kolejki Ligue 1 pomiędzy drużynami Olympique Marsylia i Reimsu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Olympique Marsylia 4-1.

7 sierpnia  na Orange Velodrome odbył się mecz  1. kolejki  Ligue 1 pomiędzy drużynami Olympique Marsylia  i Reimsu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Olympique Marsylia 4-1.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków jedenastka Reimsu wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 13. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Reimsu Wout Faes.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympique Marsylia w 45. minucie spotkania, gdy Nuno Tavares zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Leonardo Balerdi.

W 45. minucie Arber Zeneli został zastąpiony przez Kamory'ego Doumbię.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Samuel Gigot z Olympique Marsylia. Była to 59. minuta starcia. W 61. minucie Cengiz Under został zmieniony przez Jordana Veretouta, a za Arkadiusza Milika wszedł na boisko Luis Suarez, co miało wzmocnić drużynę Olympique Marsylia. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ela Toure'a na Folarina Baloguna.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na kwadrans przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Luis Suarez.

Między 77. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Olympique Marsylia: Gerson Santos, Matteo Guendouzi, Jonathan Clauss, na ich miejsce weszli: Dimitri Payet, Cedric Bakambu, Sead Kolasinac. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andreawa Gravillona, Marshalla Munetsiego zajęli: Alexis Flips, Martin Adeline.

Zawodnicy Reimsu szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 3-1 w 84. minucie zdobył Folarin Balogun.

W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Luis Suarez z Olympique Marsylia. Bramka padła po podaniu Cedrica Bakambu.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Reimsu żadną kartką, natomiast zawodnikom Olympique Marsylia przyznał jedną żółtą.

Zespół Olympique Marsylia w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Reimsu wymieniła czterech zawodników.