Olympique Marsylia - RC Strasbourg 4-0 (1-0). Liga - 38. kolejka

21 maja na Orange Velodrome odbyło się starcie 38. kolejki Ligue 1 pomiędzy drużynami Olympique Marsylia i RC Strasbourg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Olympique Marsylia 4-0. Mecz obejrzało 63 000 widzów. Przy jednej z bramek asystował Arkadiusz Milik.

21 maja  na Orange Velodrome odbyło się starcie  38. kolejki  Ligue 1 pomiędzy drużynami Olympique Marsylia  i RC Strasbourg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Olympique Marsylia 4-0. Mecz obejrzało 63 000 widzów. Przy jednej z bramek asystował Arkadiusz Milik.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Olympique Marsylia wygrał aż siedem razy, zremisował cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

Taktyka trenera drużyny RC Strasbourg już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców drużyny RC Strasbourg. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Olympique Marsylia w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Gerson Santos.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Duje Calecie-Carowi z drużyny Olympique Marsylia. Była to 34. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Olympique Marsylia.

W 72. minucie Jean-Eudes Aholou został zastąpiony przez Jeana-Ricnera Bellegarde'a. W tej samej minucie w jedenastce RC Strasbourg doszło do zmiany. Habib Diallo wszedł za Kevina Gameiro.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympique Marsylia w 73. minucie spotkania, gdy Cengiz Under strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Amine Harit.

W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ibrahimę Sissoko z RC Strasbourg, a w 87. minucie Pape'a Gueyego z drużyny przeciwnej.

W 89. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Gerson Santos z Olympique Marsylia. Asystę przy golu zaliczył Arkadiusz Milik.

Chwilę później trener Olympique Marsylia postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Pape'a Gueyego wszedł Sead Kolasinac, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Olympique Marsylia utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Olympique Marsylia udało się strzelić gola i wygrać. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Olympique Marsylia: Luis Henrique, Cedric Bakambu, Pol Lirola, a na ich miejsce weszli Amine Harit, Arkadiusz Milik, Cengiz Under.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Cedric Bakambu.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Jedenastka Olympique Marsylia zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 15 celnych strzałów.

Piłkarze Olympique Marsylia dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Olympique Marsylia w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół RC Strasbourg w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.