• 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (15 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (14 pkt.)

Olympique Marsylia - RC Lens 2-3 (2-2). Liga francuska - 8. kolejka Ligue 1

W starciu 8. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 26 września, zespół Olympique Marsylia przegrał z RC Lens 2-3 (2-2). Mecz na Orange Vélodrome w Marsylii obejrzało 50 001 widzów. Jedną z bramek zdobył Przemysław Frankowski.

8. kolejka Francja - Ligue 1
2021-09-26 20:45 | Stadion: Orange Vélodrome | Widzów: 50001 | Arbiter: Mikael Lesage
W. Saïd 71'

Było to spotkanie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż grały ze sobą druga i czwarta jedenastka Ligue' 1.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 mecze drużyna RC Lens wygrała 12 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Olympique Marsylia: Pape'owi Gueyemu w 6. i Mattéo Guendouziemu w siódmej minucie.

Już na początku meczu to piłkarze RC Lens otworzyli wynik. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Florian Sotoca. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna RC Lens, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie pokonał bramkarza Przemysław Frankowski. Bramka padła po podaniu Floriana Sotoki.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 33. minucie kontaktową bramkę dla zespołu Olympique Marsylia zdobył Dimitri Payet. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Dimitri Payet z Olympique Marsylia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

Na drugą połowę jedenastka ”OM” wyszła w zmienionym składzie, za Valentina Rongiera, Pape'a Gueyego weszli Pol Lirola, Konrad De La Fuente. W 63. minucie David Costa zastąpił Gaela Kakutę.

W tej samej minucie trener RC Lens postanowił wzmocnić linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Arnauda Kalimuendo-Muingę. Na boisko wszedł Wesley Saïd, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Cheikh Mbacke został zmieniony przez Amine Harit, co miało wzmocnić drużynę ”OM”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Deivera Machada na Jonathana Claussa.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RC Lens w 71. minucie spotkania, gdy Wesley Saïd zdobył trzecią bramkę. Po raz kolejny do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Florian Sotoca.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia w jedenastce RC Lens doszło do zmiany. Massadio Haïdara wszedł za Jonathana Gradita. Trener ”OM” postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Gersona i na pole gry wprowadził napastnika Luisa Henriquego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Wesley Saïd z RC Lens. Była to 90. minuta spotkania.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-3.

Christopher Maurice Wooh
46′ Valentin Rongier
Cheick Oumar Doucouré
89′ Gerson Santos da Silva
Przemysław Frankowski  27′
7′ Mattéo Elias Kenzo Guendouzi Olié
Seko Fofana
6′ 46′ Pape Alassane Gueye
Deiver Andrés Machado Mena70′
Cengiz Ünder
Florian Sotoca  9′ (k.)
 33′, 45′ (k.) Dimitri Payet
Arnaud Kalimuendo-Muinga63′
63′ Cheikh Ahmadou Bamba Mbacke Dieng
Massadio Haïdara83′
46′ Pol Mikel Lirola Kosok
Charles Boli
63′ Amine Harit
Yannick Cahuzac
46′ Konrad De La Fuente
Gael Kakuta63′
Bilal Nadir
Ignatius Kpene Ganago
89′ Luis Henrique Tomaz de Lima
Wesley Saïd63′  71′ 90′

Drużyna RC Lens zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom RC Lens przyznał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.