• 6 .Racing Club de Lens (41 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (39 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (39 pkt.)

Olympique Marsylia - RC Lens 0-1 (0-0). Liga francuska - 9. kolejka Ligue 1

W spotkaniu 9. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 20 stycznia, zespół Olympique Marsylia przegrał z RC Lens 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Orange Vélodrome w Marsylii.

S. Banza 59'

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż spotkały się czwarta i szósta drużyna Ligue' 1.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków zespół Olympique Marsylia (”OM”) wygrał 12 razy i zanotował 11 porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom RC Lens: Massadiowi Haïdarze w 19. i Simonowi Banzie w 25. minucie.

W 44. minucie za Valentina Rongiera wszedł Mickaël Cuisance. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 55. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Facundowi Medinie i Pape'owi Gueyemu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RC Lens w 59. minucie spotkania, gdy Simon Banza zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Massadio Haïdara.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał kartkę Leonardowi Balerdiemu z Olympique Marsylia. W 63. minucie w drużynie Olympique Marsylia doszło do zmiany. Dimitri Payet wszedł za Daría Benedetta. Trener Olympique Marsylia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nemanję Radonjicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Florian Thauvin.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Lucasowi Perrinowi, zawodnikowi Olympique Marsylia. Chwilę później trener RC Lens postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Gaela Kakutę. Na boisko wszedł Tony Mauricio, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 78. minucie w zespole RC Lens doszło do zmiany. Arnaud Muinga wszedł za Simona Banzę.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom OM: Saîfowi-Eddine'owi Khaouiemu w 81. minucie i Mickaëlowi Cuisance'owi w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu.

Jonathan Gradit
61′ Leonardo Julián Balerdi Rossa
Facundo Axel Medina55′
Duje Caleta-Car
Steven Fortès
66′ Yuto Nagatomo
Jonathan Clauss
44′ Valentin Rongier
Cheick Oumar Doucouré
63′ Florian Thauvin
Seko Fofana
Valère Germain
Massadio Haïdara19′
55′ 63′ Pape Alassane Gueye
Gael Kakuta73′
Morgan Sanson
Florian Sotoca
63′ Darío Ismael Benedetto
Simon Bokoté Banza  59′ 25′ 78′
Yohann Pelé
Wuilker Fariñez Aray
63′ 69′ Lucas Perrin
Ismaël Boura
44′ 90′ Mickaël Cuisance
Zakaria Diallo
66′ 81′ Saîf-Eddine Khaoui
Clément Jerome Michelin
63′ Dimitri Payet
Issiaga Sylla
63′ Nemanja Radonjić