• 6 .Racing Club de Lens (40 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (38 pkt.)
  • 8 .Stade Rennes FC (38 pkt.)

Olympique Marsylia - PSG 0-2 (0-2). Liga francuska - 24. kolejka Ligue 1

7 lutego na Orange Vélodrome w Marsylii odbył się mecz 24. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Olympique Marsylia i PSG. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem PSG 2-0.

M. Icardi 24'

Drużyna PSG (”Les Parisiens”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 48 starć drużyna PSG wygrała 22 razy i zanotowała 15 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSG w dziewiątej minucie spotkania, gdy Kylian Mbappé zdobył pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 16 strzelonych goli. Sytuację bramkową stworzył Angel Di Maria.

W 11. minucie Angel Di Maria został zmieniony przez Pabla Sarabię.

Drużyna ”OM” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Mauro Icardi. Asystę przy golu zanotował Alessandro Florenzi.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Leandro Paredes z drużyny gości. Była to 45. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pape'a Gueyego z Olympique Marsylia, a w 53. minucie Maura Icardiego z drużyny przeciwnej. Między 56. a 66. minutą, boisko opuścili piłkarze Olympique Marsylia: Valère Germain, Yuto Nagatomo, na ich miejsce weszli: Darío Benedetto, Pol Lirola. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maura Icardiego, Leandra Paredesa zajęli: Neymar, Danilo Pereira.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener ”OM” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Álvara Gonzáleza. Na boisko wszedł Lucas Perrin, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie Florian Thauvin został zmieniony przez Luisa Henriquego, a za Valentina Rongiera wszedł na boisko Mickaël Cuisance, co miało wzmocnić zespół ”OM”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alessandra Florenziego na Thila Kehrera oraz Pabla Sarabię na Moise'a Keana. W 90. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Dimitri Payet osłabiając tym samym drużynę Olympique Marsylia.

Alessandro Florenzi88′
78′ Álvaro González Soberón
Marquinhos
Duje Caleta-Car
Presnel Kimpembe
56′ Yuto Nagatomo
Layvin Kurzawa
88′ Valentin Rongier
Idrissa Gana Gueye
49′ Pape Alassane Gueye
Marco Verratti
Boubacar Kamara
Leandro Daniel Paredes45′ 66′
78′ Florian Thauvin
Angel Di Maria11′
56′ Valère Germain
Mauro Emanuel Icardi Rivero  24′ 53′ 65′
90′ Dimitri Payet
Kylian Mbappé  9′
Yohann Pelé
Alexandre Letellier
Leonardo Julián Balerdi Rossa
Mitchel Bakker
56′ Pol Mikel Lirola Kosok
Thilo Kehrer88′
78′ Lucas Perrin
Luis Helio Pereira Danilo66′
88′ Mickaël Cuisance
Julian Draxler
Saîf-Eddine Khaoui
Alcantara Rafinha
Cheick Souare
Pablo Sarabia García11′ 88′
56′ Darío Ismael Benedetto
Moise Bioty Kean88′
78′ Luis Henrique Tomaz de Lima