• 6 .RC Strasbourg Alsace (26 pkt.)
  • 7 .AS Monaco (26 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (25 pkt.)

Olympique Marsylia - PSG 0-0. Liga francuska - 11. kolejka Ligue 1

W spotkaniu 11. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 24 października, drużyna Olympique Marsylia zremisowała z PSG 0-0. Mecz na Orange Vélodrome w Marsylii obejrzało 65 121 widzów.

11. kolejka Francja - Ligue 1
2021-10-24 20:45 | Stadion: Stade Orange Vélodrome | Widzów: 65121 | Arbiter: Benoît Bastien
Olympique Marsylia
Paris Saint-Germain FC
0
0

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą czwarta i pierwsza drużyna Ligue' 1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 49 spotkań zespół PSG (”Les Parisiens”) wygrał 23 razy i zanotował 15 porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Valentinowi Rongierowi z zespołu gospodarzy (”OM”). Była to 18. minuta starcia.

W czwartej minucie doliczonego czasu Marco Verratti został zastąpiony przez Idrissę Gueyego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie czerwoną kartkę obejrzał Achraf Hakimi, tym samym drużyna gości musiała prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. Po godzinie gry w zespole PSG doszło do zmiany. Jan Kehrer wszedł za Angela Di Marię.

Trener ”OM” postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Valentina Rongiera i na pole gry wprowadził napastnika Konrada De La Fuente'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 85. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gości: Danilowi Pereirze i Marquinhosowi.

Keylor Navas
18′ 71′ Valentin Rongier
Lionel Messi
78′ Cengiz Ünder
Angel Di Maria61′
71′ Boubacar Bernard Kamara
Luis Helio Pereira Danilo85′
Dimitri Payet
. Neymar83′
78′ Arkadiusz Milik
Jan Thilo Kehrer61′
71′ Pape Alassane Gueye
Julian Draxler
Amine Harit
Idrissa Gana Gueye45′
78′ Gerson Santos da Silva
Ander Herrera Agüera
71′ Konrad De La Fuente
Georginio Wijnaldum83′
78′ Cheikh Ahmadou Bamba Mbacke Dieng
Mauro Emanuel Icardi Rivero

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze PSG otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół Olympique Marsylia w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.