• 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (15 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (14 pkt.)

Olympique Marsylia przegrało z RC Lens. Bramka Przemysława Frankowskiego

Przemysław Frankowski błyszczy we Francji! Polski skrzydłowy zdobył cudowną bramkę, a jego RC Lens pokonało na wyjeździe 3-2 Olympique Marsylia. Lens niespodziewanie jest wiceliderem tabeli.

Ligue 1: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

W meczu Olympique Marsylia z Lens zabrakło wciąż kontuzjowanego Arkadiusza Milika, lecz Przemysław Frankowski zadbał o to, by polscy kibice mieli o czym mówić. Skrzydłowy spektakularnym uderzeniem zdobył drugą w tym sezonie bramkę w Ligue 1, mając jeszcze w dorobku trzy asysty.

Lens, które jest jedną z rewelacji początku sezonu, niespodziewanie wyszło na prowadzenie już w 9. minucie. Po zagraniu ręką sędzia podyktował rzut karny, który strzałem w środek bramki wykorzystał Florian Sotoca.

W 27. minucie błysnął Frankowski, strzelając gola, który z miejsca stał się mocnym kandydatem do bramki kolejki. Reprezentant Polski złamał akcję na lewą nogę i z narożnika pola karnego uderzył w samo "okienko" bramki!

Przemysław Frankowski z golem, RC Lens wiceliderem

Olympique Marsylia ruszył do wyrównania i jeszcze przed przerwą odrobiło dwubramkową stratę. Sześć minut po bramce Frankowskiego świetne uderzenie z rzutu wolnego oddał Dimitri Payet, bezpośrednio umieszczając piłkę w bramce. Ten sam piłkarz w doliczonym czasie pewnie wykorzystał rzut karny i po 45 minutach wynik brzmiał 2-2.

Lens wróciło na prowadzenie w 71. minucie. Po centrze Sotoki z prawej strony gola głową na 3-2 strzelił Wesley Said. Jak się okazało, było to decydujące trafienie.

Dzięki wygranej Lens przesunęło się na drugie miejsce w tabeli i ustępuje jedynie PSG, mającemu komplet punktów. Marsylia zajmuje trzecią pozycję, lecz ma jeszcze zaległe spotkanie.

Olympique Marsylia - RC Lens 2-3 (2-2)

Bramki: 0-1 Sotoca (9. - z rzutu karnego), 0-2 Frankowski (27.), 1-2 Payet (33.), 2-2 Payet (45+2. - z rzutu karnego), 2-3 Said (71.).

8. kolejka Francja - Ligue 1
2021-09-26 20:45 | Stadion: Orange Vélodrome | Widzów: 50001 | Arbiter: Mikael Lesage

Christopher Maurice Wooh
46′ Valentin Rongier
Cheick Oumar Doucouré
89′ Gerson Santos da Silva
Przemysław Frankowski  27′
7′ Mattéo Elias Kenzo Guendouzi Olié
Seko Fofana
6′ 46′ Pape Alassane Gueye
Deiver Andrés Machado Mena70′
Cengiz Ünder
Florian Sotoca  9′ (k.)
 33′, 45′ (k.) Dimitri Payet
Arnaud Kalimuendo-Muinga63′
63′ Cheikh Ahmadou Bamba Mbacke Dieng
Massadio Haïdara83′
46′ Pol Mikel Lirola Kosok
Charles Boli
63′ Amine Harit
Yannick Cahuzac
46′ Konrad De La Fuente
Gael Kakuta63′
Bilal Nadir
Ignatius Kpene Ganago
89′ Luis Henrique Tomaz de Lima