• 5 .Racing Club de Lens (53 pkt.)
  • 6 .Olympique Marsylia (52 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (51 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (47 pkt.)

Olympique Marsylia - Olympique Lyon 1-1 (1-1). Liga francuska - 27. kolejka Ligue 1

28 lutego na Orange Vélodrome w Marsylii odbył się mecz 27. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Olympique Marsylia i Olympique Lyon. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

K. Toko Ekambi 21'

Drużyna Olympique Lyon (”Les Gones”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugie miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 48 razy. Drużyna Olympique Lyon wygrała aż 21 razy, zremisowała 19, a przegrała tylko osiem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympique Lyon w 21. minucie spotkania, gdy Karl Toko zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Lucas Paquetá.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Lucasowi Paquecie, zawodnikowi gości.

Piłkarze gospodarzy nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 44. minucie Arkadiusz Milik wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 64. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Boubacarowi Kamarze z Olympique Marsylia. Chwilę później trener Olympique Lyon postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Mathis Cherki, a murawę opuścił Karl Toko.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Lucas Paquetá z drużyny ”Les Gones” i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 42. minucie. Kibice Olympique Marsylia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mickaëla Cuisance'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Saîf-Eddine Khaoui. W 73. minucie Houssem Aouar zastąpił Brunona Guimarãesa.

Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Olympique Marsylia i dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Léo Dubois87′
81′ Álvaro González Soberón
Antonio Guedes Marcelo
Duje Caleta-Car
Jason Denayer
Yuto Nagatomo
Gnaly Maxwel Cornet73′
64′ Boubacar Kamara
Lucas Tolentino Coelho de Lima42′ 70′
Florian Thauvin
Houssem Aouar73′
72′ Saîf-Eddine Khaoui
Thiago Henrique Mendes Ribeiro78′
90′ Pape Alassane Gueye
Philana Tinotenda Kadewere87′
78′ Dimitri Payet
Memphis Depay81′
 44′ (k.) Arkadiusz Milik
Sinaly Diomande87′
72′ Mickaël Cuisance