• 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (15 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (14 pkt.)

Olympique Marsylia - FC Metz 6-3. Hat-trick Thauvina

Aż dziewięć goli padło na inaugurację 24. kolejki Ligue 1. Olympique Marsylia pokonała FC Metz 6-3 (3-0) i awansowała na drugie miejsce w tabeli. Hat-tricka skompletował Florian Thauvin.

Ligue 1 - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Marsylczycy zaczęli strzelanie już w szóstej minucie. Rywale zgubili piłkę przy wyprowadzeniu z własnej połowy, a po zagraniu Valere'a Germaina bramkę zdobył Morgan Sanson. Francuz miał szczęście, bo poślizgnął się tuż przed bramkarzem, ale mimo to, zdołał wpisać się na listę strzelców.

Na 2-0 podwyższył podwyższył Florian Thauvin, który uderzył z woleja po zagraniu Sansona z prawej strony. Jeszcze przed przerwą Thauvin skompletował dublet, wbijając piłkę do bramki po podaniu Germaina.

Sprowadzony latem z AS Monaco filigranowy snajper również wpisał się na listę strzelców, a asystę zaliczył Thauvin. Po 56 minutach było już 5-0. Dmitri Payet obsłużył Thauvina, a ten miał na koncie hat-tricka.

W 73. minucie bramkę zdobyli goście. Zamieszanie w polu karnym marsylczyków wykorzystał Florent Mollet.

Szczęście ostatniego zespołu tabeli nie trwało jednak długo, bo już dwie minuty później na 6-1 trafił Kostas Mitroglou. W końcówce drużyna Frederica Hantza zmniejszyła rozmiary porażki, zdobywając dwie bramki - w 84. i 90. minucie.

Dzięki wygranej OM awansowało na drugie miejsce w tabeli. Drużyna z Marsylii ma trzy punkty przewagi nad Lyonem, ale rywale rozegrali o jeden mecz mniej. Prowadzi Paris Saint-Germain, które ma osiem "oczek" przewagi nad wiceliderem. FC Metz zamyka ligową klasyfikację, tracąc do bezpiecznego miejsca siedem punktów.