• 6 .Olympique Marsylia (49 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (48 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (46 pkt.)

Olympique Marsylia - Dijon FCO 2-0 (1-0). Liga francuska - 31. kolejka Ligue 1

4 kwietnia na Orange Vélodrome w Marsylii odbył się mecz 31. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Olympique Marsylia i Dijon FCO. Starcie zakończyło się zwycięstwem Olympique Marsylia 2-0.

Álvaro González 79'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Dijon FCO plącze się na dole tabeli zajmując 20. pozycję, za to zespół Olympique Marsylia (”OM”) zajmując szóste miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna ”OM” wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Dijon FCO i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Olympique Marsylia w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Leonardo Balerdi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Dimitri Payet.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”OM”.

W 64. minucie Yassine Benzia został zastąpiony przez Frederica Sammaritana. Trener Dijon FCO wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mihaiego Dobre'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Pape Konaté.

Chwilę później trener ”OM” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Mickaël Cuisance, a murawę opuścił Luis Henrique. W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pape'a Gueyego z ”OM”, a w 78. minucie Senou Coulibaly'ego z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympique Marsylia w 79. minucie spotkania, gdy Álvaro González zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny pomógł Dimitri Payet.

Od 80 minuty boisko opuścili piłkarze Dijon FCO: Bersant Celina, Glody Ngonda, Mama Baldé, na ich miejsce weszli: Arthur Zagre, Aníbal Chalá, Pape Diop. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Arkadiusza Milika, Dimitriego Payeta zajęli: Darío Benedetto, Saîf-Eddine Khaoui. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Owalabi Franck Saturnin Allagbé Kassifa
 45′ Leonardo Julián Balerdi Rossa
Senou Coulibaly78′
Hiroki Sakai
Wesley Lautoa
 79′ 32′ Álvaro González Soberón
Jordan Marié
90′ Dimitri Payet
Glody Ngonda Muzinga38′ 80′
73′ Pape Alassane Gueye
Yassine Benzia24′ 64′
68′ Luis Henrique Tomaz de Lima
Pape Moussa Konaté9′ 65′
80′ Arkadiusz Milik
Mama Samba Baldé90′
Simon Brady Ngapandouetnbu
Anthony Racioppi
Lucas Perrin
Fouad Chafik
68′ Mickaël Cuisance
Aníbal Hernán Chalá Ayoví80′
90′ Saîf-Eddine Khaoui
Jonathan Panzo
Jules Olivier Ntcham
Arthur Zagre80′
Oussama Targhalline
Pape Cheikh Diop Gueye90′
80′ Darío Ismael Benedetto
Mihai Alexandru Dobre65′
Valère Germain
Frederic Sammaritano64′
Cheikh Ahmadou Bamba Mbacke Dieng

Jedenastka ”OM” była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Dijon FCO w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.