• 5 .Angers Sporting Club de l'Ouest (11 pkt.)
  • 6 .Clermont Foot 63 (9 pkt.)
  • 7 .FC Lorient (9 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (8 pkt.)

Olympique Marsylia - Dijon 2-0 w meczu 31. kolejki Ligue 1. Milik zszedł z boiska w drugiej połowie

Olympique Marsylia spełnił plan minimum i pokonał Dijon 2-0. Arkadiusz Milik rozpoczął mecz w składzie gospodarzy, jednak nie trafił do siatki i w 80. minucie został zmieniony.

Olympique powoli zmierza w górę tabeli i piłkarze z Marsylii mają jeszcze szansę powalczyć o europejskie puchary. Gospodarze dzisiejszego starcia byliby zdecydowanie bliżej tego celu, gdyby nie ostatnia porażka w derbach Lazurowego Wybrzeża.

Wcześniej gracze Jorge Sampaoliego wygrali dwa starcia z rzędu, kończąc w ten sposób wcześniejszą serię meczów bez wygranej.

Francuskie i włoskie media wiele w ostatnich dniach spekulowały o przyszłości Arkadiusza Milika. Reprezentant Polski łączony jest z Juventusem i jak przyznał argentyński szkoleniowiec, nie ma pewności, że Milik zostanie w Ligue 1. Atakujący znalazł się w wyjściowym składzie na dzisiejszy mecz.

Początek spotkania był bardzo spokojny w wykonaniu obu ekip. Nieco więcej z gry mieli piłkarze ekipy gospodarzy, lecz nie przełożyło się to na gola. Dijon również próbowało odpowiedzieć na akcje Marsylii, zmuszając do interwencji Steve-a Mandandę.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Sygnał do ataku wysłał w 29. minucie Milik. Reprezentant Polski popędził środkową częścią boiska i oddał strzał, jednak przeniósł piłkę ponad poprzeczką. Groźniej zrobiło się również tuż przed przerwą.

Florian Thauvin zagrał precyzyjną piłkę z rzutu wolnego, a strzał głową oddał Alvaro Gonzalez. Pędzącą futbolówkę odbił jednak Saturnin Allagbe. Marsylia była dziś groźna po stałych fragmentach gry i udało jej się trafić do siatki po rzucie rożnym.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Dimitri Payet dośrodkował futbolówkę z narożnika boiska. Nabiegał na nią także Milik, lecz finalnie uderzył ją Leonardo Balerdi i pewnie dopełnił formalności.

Druga część gry mogła się rozpocząć o wiele lepiej dla piłkarzy z Marsylii. Po składnej akcji gospodarzy futbolówka trafiła do Payeta, który momentalnie huknął, lecz nie zdołał umieścić piłki w siatce.

Ofensywny gracz "OM" miał jeszcze jedną szansę kilka chwil później. Tym razem czujnością wykazał się Allagbe i pewnie interweniował.

Bramkarz Dijon był natomiast bezradny w 79. minucie gry. Payet popisał się kolejnym dobrym dograniem z bocznej strefy boiska, a Gonzalez głową podwyższył wynik starcia.

W 80. minucie boisko opuścił Milik, a jego miejsce zajął Dario Benedetto.

Owalabi Franck Saturnin Allagbé Kassifa
 45′ Leonardo Julián Balerdi Rossa
Senou Coulibaly78′
Hiroki Sakai
Wesley Lautoa
 79′ 32′ Álvaro González Soberón
Jordan Marié
90′ Dimitri Payet
Glody Ngonda Muzinga38′ 80′
73′ Pape Alassane Gueye
Yassine Benzia24′ 64′
68′ Luis Henrique Tomaz de Lima
Pape Moussa Konaté9′ 65′
80′ Arkadiusz Milik
Mama Samba Baldé90′
Simon Brady Ngapandouetnbu
Anthony Racioppi
Lucas Perrin
Fouad Chafik
68′ Michaël Bruno Dominique Cuisance
Aníbal Hernán Chalá Ayoví80′
90′ Saîf-Eddine Khaoui
Jonathan Panzo
Jules Olivier Ntcham
Arthur Zagre80′
Oussama Targhalline
Pape Cheikh Diop Gueye90′
80′ Darío Ismael Benedetto