• 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (15 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (14 pkt.)

Olympique Marsylia - AS Monaco 2-1 (2-0). Liga francuska - 14. kolejka Ligue 1

W meczu 14. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 12 grudnia, zespół Olympique Marsylia zwyciężył z AS Monaco 2-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Orange Vélodrome w Marsylii.

W. Ben Yedder 79'

Był to pojedynek na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą czwarta i piąta drużyna Ligue' 1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 43 pojedynki zespół Olympique Marsylia (”OM”) wygrał 17 razy i zanotował 13 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Olympique Marsylia nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W piątej minucie bramkę zdobył Florian Thauvin. Asystę przy golu zanotował Darío Benedetto.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Olympique Marsylia w 13. minucie spotkania, gdy Darío Benedetto zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Floriana Thauvina.

W 24. minucie Morgan Sanson został zmieniony przez Pape'a Gueyego. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia ukarał kartką Youssoufa Fofanę, piłkarza AS Monaco. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół AS Monaco wyszedł w zmienionym składzie, za Benoîta Badiashile'a wszedł Guillermo Maripán. Trener AS Monaco postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Stevan Jovetić, a murawę opuścił Kevin Volland.

W tej samej minucie w jedenastce AS Monaco doszło do zmiany. Pietro Pellegri wszedł za Gelsona Martinsa. A kibice Olympique Marsylia nie mogli już doczekać się wprowadzenia Valère'a Germaina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Mickaël Cuisance. Między 67. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Olympique Marsylia i jedną drużynie przeciwnej. W 79. minucie na listę strzelców wpisał się Wissam Ben Yedder. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 87. minucie boisko opuścili zawodnicy Olympique Marsylia: Leonardo Balerdi, Luis Henrique, a na ich miejsce weszli Darío Benedetto, Florian Thauvin. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Valère Germain z jedenastki gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Sofiane Diop
24′ Morgan Sanson
Aurélien Tchouaméni76′
65′ Michaël Bruno Dominique Cuisance
Youssouf Fofana43′
76′ Boubacar Bernard Kamara
Gelson Martins58′
 5′ 77′ 87′ Florian Tristan Mariano Thauvin
Kevin Volland58′
 13′ 87′ Darío Ismael Benedetto
Wissam Ben Yedder  79′ (k.)
Yohann Pelé
Radosław Majecki
87′ Leonardo Julián Balerdi Rossa
Fodé Ballo Touré69′
Lucas Perrin
Chrislain Iris Aurel Matsima
24′ Pape Alassane Gueye
Willem Geubbels
65′ 90′ Valère Germain
Stevan Jovetić58′
87′ Luis Henrique Tomaz de Lima
Pietro Pellegri58′

Zespół ”OM” zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Olympique Marsylia wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.