Olympique Lyonnais - Troyes AC 4-1 (1-1). Liga - 3. kolejka

19 sierpnia na Groupama Stadium odbyło się spotkanie 3. kolejki Ligue 1 pomiędzy drużynami Olympique Lyon i Troyes AC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Olympique Lyon 4-1.

19 sierpnia  na Groupama Stadium odbyło się spotkanie  3. kolejki  Ligue 1 pomiędzy drużynami Olympique Lyon  i Troyes AC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Olympique Lyon 4-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Olympique Lyon wygrała aż siedem razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Alexandre Lacazette.

Zawodnicy Troyes AC nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 39. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Florian Tardieu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 47. minucie Nicolas Tagliafico dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Tete.

Drużyna Troyes AC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Olympique Lyon, zdobywając kolejną bramkę. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik na 3-1 podwyższył Tete.

W 51. minucie arbiter przyznał kartkę Kouame'owi N'Guessanowi z zespołu Troyes AC. W 59. minucie Mama Balde zastąpił Xaviera Chavalerina. Między 59. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy Troyes AC: Yasser Larouci, Thierno Balde, Ike Ugbo, na ich miejsce weszli: Tristan Dingome, Renaud Ripart, Kyliane Dong. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Corentina Tolisso, Johanna Lepenanta zajęli: Jeff Reine-Adelaide, Maxence Caqueret.

Niedługo później trener Olympique Lyon postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Mala Gusto wszedł Henrique, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Olympique Lyon utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Olympique Lyon udało się strzelić gola i wygrać.

Tete wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympique Lyon, strzelając kolejnego gola w 75. minucie meczu. W 86. minucie boisko opuścili zawodnicy Olympique Lyon: Rayan Cherki, Romain Faivre, a na ich miejsce weszli Lucas Paqueta, Tete.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Zespół Olympique Lyon postawił autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Olympique Lyon żadną kartką, natomiast zawodnikom Troyes AC pokazał jedną żółtą.

Drużyna Olympique Lyon w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Troyes AC w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.