Reklama

Reklama

  • 1 .Paris Saint-Germain FC (46 pkt.)
  • 2 .OGC Nice (33 pkt.)
  • 3 .Olympique Marsylia (33 pkt.)
  • 4 .Stade Rennes FC (31 pkt.)
  • 5 .Montpellier HSC (31 pkt.)
  • 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

Olympique Lyon ukarany przez francuską federację. Odpowiedź na incydenty z meczu z Marsylią

Olympique Lyon został ukarany jednym punktem karnym za incydenty, do jakich doszło w trakcie meczu tej drużyny z Olympique Marsylia. Podczas spotkania na Groupama Arena graczy gości Dimitri Payet dostał w głowę butelką, którą jeden z pseudokibiców rzucił z trybun.

Przypomnijmy: 21 listopada w Lyonie odbywało się spotkanie między miejscowym Olympique a jego "imiennikiem" z Marsylii. Na trybunach od samego początku było niespokojnie, a kulminacja nastąpiła już w czwartej minucie trwania tego starcia.

Wówczas do wybicia piłki z rzutu rożnego podszedł zawodnik marsylskiej ekipy Dimitri Payet. W pewnym momencie piłkarz został uderzony w głowę pełną butelką wody, która poleciała z trybun - Payet padł na murawę i konieczna była interwencja medyków. Arbiter główny spotkania Ruddy Buquet natychmiastowo przerwał mecz i poprosił przedstawicieli obu klubów o udanie się do szatni.Spotkania już nie wznowiono - na boisko nie powrócili goście, którzy obawiali się o swoje bezpieczeństwo i dalszą eskalację sytuacji na widowni. Stało się jasne, że przy takim skandalu LFP (francuska federacja piłkarska) będzie musiała podjąć szczegółowe dochodzenie. Jego wyniki poznaliśmy po kilku tygodniach.

Reklama

Ligue 1. Olympique Lyon z jednym punktem karnym za incydent w listopadowym meczu

Związek zadecydował, że Olympique Lyon otrzyma w ramach kary jeden punkt ujemny. Co więcej zarządzono, że "Les Olympiens" rozegrają dwa spotkania na własnym stadionie przy pustych trybunach - co warto jednak odnotować, w poczet kary zaliczono już ich ostatni mecz u siebie (z Reims - zakaz udziału kibiców zastosowano w ramach "środka zapobiegawczego"), a drugim takim pojedynkiem ma być starcie z Olympique Marsylia.

Zobacz TOP 5 bramek i interwencji z Ligi Mistrzów - sprawdź teraz!


Mecz z 21 listopada zostanie bowiem powtórzony - na razie nie sprecyzowano, kiedy dokładnie odbędzie się ta potyczka. Przerwa świąteczna w Ligue 1 trwa od 22 grudnia do 7 stycznia.

Tym samym - po nałożeniu kary - OL będzie mieć na swoim koncie 22 punkty po 16 rozegranych meczach. Drużyna ta pozostanie na 12. lokacie w tabeli League 1.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje