• 5 .Racing Club de Lens (53 pkt.)
  • 6 .Olympique Marsylia (52 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (51 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (47 pkt.)

Olympique Lyon - Stade Rennes FC 1-0 (0-0). Liga francuska - 28. kolejka Ligue 1

W pojedynku 28. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 3 marca, jedenastka Olympique Lyon wygrała ze Stade Rennes 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Groupama Stadium w Décinesie-Charpieu.

H. Aouar 74'

Zespół Olympique Lyon (”Les Gones”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 51 meczów zespół Olympique Lyon wygrał 22 razy i zanotował 13 porażek oraz 16 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Maxence Caqueret z drużyny gospodarzy. Była to 41. minuta starcia.

W 54. minucie arbiter przyznał kartkę Jonasowi Martinowi z Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”). Chwilę później trener ”Les Gones” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Philana Kadewere, a murawę opuścił Islam Slimani.

W tej samej minucie Bruno Guimarães został zmieniony przez Houssema Aouara. A kibice ”Czerwono-Czarnych” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Eduarda Camavingę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jonas Martin. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Ben Halfon, piłkarz Stade Rennes.

W 69. minucie boisko opuścili piłkarze Stade Rennes: Benjamin Bourigeaud, Flavien Tait, a na ich miejsce weszli Ben Halfon, Serhou Guirassy.

Jedyną bramkę meczu zdobył Houssem Aouar dla jedenastki Olympique Lyon. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystował Memphis Depay.

W 75. minucie kartkę otrzymał Hamari Traoré z drużyny gości. W 82. minucie Memphis Depay został zmieniony przez Gnaly'ego Corneta, co miało wzmocnić zespół Olympique Lyon. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeremego Doku na Romaina Del Castillo oraz Martina Terriera na Adriena Hunou.

Adrien Truffert
58′ Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Jonas Martin54′ 60′
41′ Maxence Caqueret
Ben Halfon61′ 69′
Thiago Henrique Mendes Ribeiro
Steven N'Zonzi
58′ Islam Slimani
Jeremy Doku83′
82′ Memphis Depay
Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
58′  74′ Houssem Aouar
Benjamin Bourigeaud69′
Florent da Silva
Eduardo Camavinga60′
Mathis Rayan Cherki
Flavien Tait69′
82′ Gnaly Maxwel Cornet
Romain Del Castillo83′
58′ Philana Tinotenda Kadewere
Adrien Hunou83′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Olympique Lyon w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.