• 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

Olympique Lyon - Lille OSC 2-3 (2-1). Liga francuska - 34. kolejka Ligue 1

W pojedynku 34. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 25 kwietnia, zespół Olympique Lyon przegrał z Lille OSC 2-3 (2-1). Spotkanie odbyło się na Groupama Stadium w Décinesie-Charpieu.

J. David 60'

Było to starcie na szczycie tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się czwarta i pierwsza jedenastka Ligue' 1.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 meczów drużyna Lille OSC (”Mastify”) wygrała 18 razy i zanotowała 13 porażek oraz 16 remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Olympique Lyon (”Les Gones”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Islam Slimani. Asystę zaliczył Maxence Caqueret.

W 35. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Lille OSC José Fonte. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Benjamin André z jedenastki gości. Była to 43. minuta meczu.

Niedługo później Burak Yilmaz wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Mastifów”, strzelając gola w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Drugą połowę zespół Lille OSC rozpoczął w zmienionym składzie, za Domagoja Bradaricia wszedł Reinildo.

Jedenastka gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 15 minut, drużyna ”Mastifów” doprowadziła do remisu. Gola strzelił Jonathan David. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Burak Yilmaz.

W 61. minucie Benjamin André został zmieniony przez Jonathana Bambę. A kibice ”Les Gones” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Brunona Guimarãesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Lucas Paquetá. W 73. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Gnaly Cornet, Philana Kadewere, a na ich miejsce weszli Islam Slimani, Karl Toko.

W tej samej minucie trener Lille OSC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Luiz Araujo, a murawę opuścił Nanitamo Ikoné. Między 73. a 80. minutą, boisko opuścili ”Les Gones”: Léo Dubois, Maxence Caqueret, na ich miejsce weszli: Djamel Benlamri, Houssem Aouar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Renata Sanchesa, Jonathana Davida zajęli: Xeka, Yusuf Yazıcı.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania Burak Yilmaz ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-3.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lille OSC: Burakowi Yilmazowi w 86. minucie i Yusufowi Yazıcı w drugiej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-3.

Mike Maignan
79′ Léo Dubois
Benjamin André43′ 61′
73′ Karl Brillant Toko Ekambi
Nanitamo Jonathan Ikoné73′
Memphis Depay
Renato Sanches73′
79′ Maxence Caqueret
Boubakary Soumaré
64′ Lucas Tolentino Coelho de Lima
Jonathan Christian David  60′ 80′
 20′ 73′ Islam Slimani
Burak Yilmaz  45′, 85′ 86′
Julian Pollersbeck
Orestis Karnezis
79′ Djamel Eddine Benlamri
Tiago Emanuel Embalo Djaló
Jason Denayer
Reinildo Isnard Mandava46′
Malo Gusto
Jérémy Pied
79′ Houssem Aouar
Miguel Ângelo da Silva Rocha73′
Mathis Rayan Cherki
Yusuf Yazıcı80′ 90′
64′ Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Jonathan Bamba61′
73′ Gnaly Maxwel Cornet
Luiz de Araujo Guimarães Neto73′
73′ Philana Tinotenda Kadewere
Isaac Lihadji

Arbiter nie ukarał piłkarzy Olympique Lyon żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.