Olympique Lyon - FC Nantes 3-2 (1-0). Liga - 37. kolejka

W spotkaniu 37. kolejki Ligue 1, które rozegrane zostało 14 maja, zespół Olympique Lyon wygrał z FC Nantes 3-2 (1-0). Pojedynek odbył się na Groupama Stadium.

W  spotkaniu 37. kolejki  Ligue 1, które rozegrane zostało 14 maja, zespół Olympique Lyon wygrał  z FC Nantes  3-2 (1-0). Pojedynek odbył się na Groupama Stadium.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Olympique Lyon wygrała aż 12 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie bramkę zdobył Moussa Dembele.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Olympique Lyon.

Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Tanguy'emu Ndombele'owi z Olympique Lyon. Była to 61. minuta starcia. Trener Olympique Lyon postanowił wzmocnić linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Moussę Dembele'a. Na boisko wszedł Bradley Barcola, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Tanguy Ndombele zastąpił Maxence'a Caquereta. Między 64. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Nantes : Randal Muani, Moses Simon, Marcus Coco, na ich miejsce weszli: Kalifa Coulibaly, Osman Bukari, Sebastien Corchia. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Romaina Faivre'a, Damiena Da Silvy zajęli: Houssem Aouar, Jerome Boateng.

Drużyna FC Nantes ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Olympique Lyon, strzelając kolejnego gola. Na 12 minut przed zakończeniem meczu wpakował piłkę do siatki rywali Lucas Paqueta. Sytuację bramkową stworzył Tete.

Bramkarz Olympique Lyon wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 81. minucie bramkę kontaktową zdobył Quentin Merlin. Przy zdobyciu bramki asystował Ludovic Blas.

Trener FC Nantes postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Ludovica Blasa i na pole gry wprowadził napastnika Willema Geubbelsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Piłkarze Olympique Lyon szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 85. minucie na listę strzelców wpisał się Tete.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Wylan Cyprien.

Zespołowi FC Nantes zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Olympique Lyon.

Drużyna Olympique Lyon była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał zawodników FC Nantes żadną kartką, natomiast piłkarzom Olympique Lyon pokazał jedną żółtą.

Oba zespoły dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.