• 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (15 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (14 pkt.)

Olympique Lyon - FC Lorient 1-1 (0-1). Liga francuska - 8. kolejka Ligue 1

W meczu 8. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 25 września, zespół Olympique Lyon zremisował z FC Lorient 1-1 (0-1). Mecz na Groupama Stadium w Décinesie-Charpieu obejrzało 36 424 widzów.

8. kolejka Francja - Ligue 1
2021-09-25 21:00 | Stadion: Groupama Stadium | Widzów: 36424 | Arbiter: Bastien Dechepy
Olympique Lyon
FC Lorient
1
1
K. Toko Ekambi 50'
A. Laurienté 20'

Zespół FC Lorient (”Morszczuki”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Zespół Olympique Lyon (”Les Gones”) wygrał aż 15 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko pięć.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Olympique Lyon. W 14. minucie czerwoną kartkę obejrzał Emerson, tym samym zespół gospodarzy musiał większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

W 19. minucie za Jasona Denayera wszedł Sinaly Diomandé. W tej samej minucie w drużynie ”Les Gones” doszło do zmiany. Henrique wszedł za Houssema Aouara.

W tym czasie to piłkarze FC Lorient otworzyli wynik. W 20. minucie bramkę zdobył Armand Laurienté.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Laurentowi Aberglowi z ”Morszczuków”. Była to 28. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC Lorient.

Drugą połowę drużyna Olympique Lyon rozpoczęła w zmienionym składzie, za Xherdana Shaqiriego wszedł Islam Slimani.

Zespół gospodarzy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 50. minucie Karl Toko wyrównał wynik meczu. Asystę zanotował Islam Slimani.

W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fabiena Lemoine'a z ”Morszczuków”, a w 67. minucie Léo Dubois z drużyny przeciwnej. Między 72. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Lorient: Fabien Lemoine, Enzo Le Fée, Armand Laurienté, na ich miejsce weszli: Stéphane Diarra, Thomas Monconduit, Dango Faissal. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jerome'a Boatenga, Islama Slimaniego zajęli: Damien Da Silva, Rayan Cherki. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Paul Nardi
67′ Léo Dubois
Igor Silva de Almeida
72′ Jerome Boateng
Houboulang Mendes
19′ Jason Denayer
Léo Pétrot
14′ Emerson Palmieri dos Santos
Vincent Le Goff
Maxence Caqueret
Julien Laporte
46′ Xherdan Shaqiri
Enzo Jeremy Le Fée78′
19′ Houssem Aouar
Laurent Abergel28′
Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Fabien Lemoine61′ 78′
Lucas Tolentino Coelho de Lima
Terem Igobor Moffi
 50′ Karl Brillant Toko Ekambi
Armand Laurienté  20′ 85′
Julian Pollersbeck
Matthieu Dreyer
72′ Damien Da Silva
Thomas Fontaine
19′ Sinaly Diomandé
Jérôme Hergault
Junior Castello Lukeba
Samuel Loric
19′ Henrique Silva Milagres
Quentin Boisgard
Habib Ali Keita
Redwan Bourlès
Thiago Henrique Mendes Ribeiro
Stéphane Imad Diarra78′
77′ Rayan Mathis Cherki
Dango Aboubacar Faissal Ouattara85′
46′ 77′ Islam Slimani
Thomas Monconduit78′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter przyznał jedną czerwoną kartkę zawodnikom Olympique Lyon w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Zespół ”Les Gones” dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.