• 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (15 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (14 pkt.)

Olympique Lyon - ES Troyes 3-1 (0-1). Liga francuska - 7. kolejka Ligue 1

22 września na Groupama Stadium w Décinesie-Charpieu odbyło się spotkanie 7. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Olympique Lyon i ES Troyes. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Olympique Lyon 3-1. Na stadionie zasiadło 29 714 widzów.

7. kolejka Francja - Ligue 1
2021-09-22 21:00 | Stadion: Groupama Stadium | Widzów: 29714 | Arbiter: Stéphanie Frappart
X. Chavalerin 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Olympique Lyon (”Les Gones”) wygrał aż 13 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko trzy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom ES Troyes: Karimowi Azamoumowi w 15. i Jimmy'emu Giraudonowi w 28. minucie.

W 31. minucie Karim Azamoum zastąpił Oualida El Hajjama.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników ES Troyes w 45. minucie spotkania, gdy Xavier Chavalerin zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Mama Baldé.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ES Troyes.

Drugą połowę zespół Olympique Lyon rozpoczął w zmienionym składzie, za Mala Gusto wszedł Léo Dubois.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę Olympique Lyon w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 48. minucie gola wyrównującego strzelił Xherdan Shaqiri. Przy strzeleniu gola pomógł Bruno Guimarães.

W następstwie utraty gola trener ES Troyes postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił obrońcę Philippe'a Sandlera i na pole gry wprowadził napastnika Yoanna Touzghara, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 62. minucie kartkę obejrzał Giulian Biancone z ES Troyes. W 66. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Moussa Dembélé, Karl Toko, a na ich miejsce weszli Islam Slimani, Houssem Aouar.

Trzeba było trochę poczekać, aby Emerson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympique Lyon, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie meczu.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Lucas Paquetá. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Moussa Dembélé.

W 88. minucie w drużynie Olympique Lyon doszło do zmiany. Rayan Cherki wszedł za Xherdana Shaqiriego. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku kartką został ukarany Lucas Paquetá, zawodnik ”Les Gones”. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Gauthier Gallon
46′ Malo Gusto
Karim Azamoum15′ 31′
Sinaly Diomandé
Philippe Sandler58′
Jason Denayer
Jimmy Giraudon28′
 72′ Emerson Palmieri dos Santos
Issa Kaboré77′
Maxence Caqueret
N'Guessan Rominigue Kouamé
 48′ 88′ Xherdan Shaqiri
Mama Samba Baldé
66′ Houssem Aouar
Gerson Leal Rodrigues Gouveia
Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Giulian Biancone62′
 87′ 90′ Lucas Tolentino Coelho de Lima
Xavier Chavalerin  45′
66′ Islam Slimani
Oualid El Hajjam31′
46′ Léo Dubois
Nassim Chadli
Habib Ali Keita
Dylan Chambost
Thiago Henrique Mendes Ribeiro
Tristan Dingomé77′
88′ Rayan Mathis Cherki
Brandon Dominguès
66′ Moussa Dembélé
Patrick Roberts76′
66′ Karl Brillant Toko Ekambi
Yoann Touzghar58′

Jedenastka Olympique Lyon była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom ES Troyes przyznał trzy.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy.