• 6 .RC Strasbourg Alsace (26 pkt.)
  • 7 .AS Monaco (26 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (25 pkt.)

Olympique Lyon - AS Monaco 2-0 (0-0). Liga francuska - 10. kolejka Ligue 1

W spotkaniu 10. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 16 października, jedenastka Olympique Lyon zwyciężyła z AS Monaco 2-0 (0-0). Mecz na Groupama Stadium w Décinesie-Charpieu obejrzało 50 585 widzów.

10. kolejka Francja - Ligue 1
2021-10-16 21:00 | Stadion: Groupama Stadium | Widzów: 50585 | Arbiter: Amaury Delerue
Olympique Lyon
AS Monaco
2
0
K. Toko Ekambi 75'
J. Denayer 90'

Zespół AS Monaco bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóste miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 49 razy. Zespół Olympique Lyon (”Les Gones”) wygrał aż 22 razy, zremisował 13, a przegrał tylko 14.

Od pierwszych minut zespół Olympique Lyon zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny AS Monaco była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 66. minucie Rayan Cherki zastąpił Lucasa Paquetę. Trener Olympique Lyon postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Xherdana Shaqiriego i na pole gry wprowadził napastnika Philanę Kadewere'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

A kibice AS Monaco nie mogli już doczekać się wprowadzenia Myrona Boadu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Kevin Volland. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Axel Disasi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Gones” w 75. minucie spotkania, gdy Karl Toko zdobył z karnego pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jeana Lucasa z AS Monaco, a w 77. minucie Maxence'a Caquereta z drużyny przeciwnej. W 82. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Ismail Jakobs, Félix Lemaréchal, a na ich miejsce weszli Jean Lucas, Eliot Matazo.

Niedługo później Jason Denayer wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympique Lyon, zdobywając kolejną bramkę w 90. minucie starcia. Asystę zanotował Emerson.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku w drużynie AS Monaco doszło do zmiany. Maghnes Akliouche wszedł za Gelsona Martinsa. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Axel Arthur Disasi73′
 90′ Jason Denayer
Benoît Badiashile Mukinayi
Emerson Palmieri dos Santos
Caio Henrique Oliveira Silva
77′ Maxence Caqueret
Youssouf Fofana
67′ Xherdan Shaqiri
Gelson Martins90′
 75′ (k.) Karl Brillant Toko Ekambi
Jean Lucas de Souza Oliveira76′ 82′
Bruno Guimarães Rodriguez Moura
Eliot Matazo82′
Houssem Aouar
Kevin Volland71′
66′ Mathis Rayan Cherki
Myron Boadu71′
66′ Lucas Tolentino Coelho de Lima
Wilson Isidor
67′ Philana Tinotenda Kadewere
Ismail Joshua Jakobs82′

Zespół Olympique Lyon był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy Olympique Lyon otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Olympique Lyon w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.